Detská izba je čarovným miestom plným nekonečných príbehov. Zariaďovanie detskej izby, ako aj samotný výber tapety do detskej izby je dôležitý. Výrazná, svetlá a zábavná tapeta môže prispieť k vytvoreniu lepšieho prostredia na hranie. Tapeta je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako vniesť do izby vášho dieťaťa osobitosť.

Typy tapiet do detskej izby 

V súčasnosti existuje množstvo rôznych typov tapiet. Pri výbere tapiet nie ste obmedzení na tradičné typy tapiet, ktoré sú prilepené na stenu. Predtým ako si zvolíte tapetu, premyslite si, aký typ tapety chcete. V súčasnosti existujú samolepiace tapety, ktoré je možné jednoducho nalepiť a odlepiť, čo umožňuje zmeniť tapetu v detskej izbe kedykoľvek, kedy budete chcieť. Takáto jednoduchá možnosť výmeny tapiet je obzvlášť užitočná pri vývoji a dospievaní dieťaťa. Okrem toho, že môžete meniť štýl podľa toho, ako sa mení vkus vášho dieťaťa, nemusíte absolvovať dlhý proces odstraňovania tapiet, následného nanášania základného náteru.

detská-tapeta-do-izby
Zdroj: mojetapety.cz

Ak sa plánujete presťahovať, lebo bývate v prenajatom byte či dome, nemusíte sa obávať komplikácii a dodatočných nákladov na maľovanie alebo tapetovanie. Jednoducho odlepíte tapetu zo steny. Klasická tapeta je dodávaná neorezaná a vyžaduje si prilepenie. Pri výbere materiálov, ktoré by najlepšie vyhovovali povrchu a povahe vašich stien, máte voľnú ruku. Potrebujete síce viacej úsilia, pretože budete musieť pripraviť povrchy stien, výsledok však bude stáť zato.

Farby a vzory tapiet

Pri výbere tapety do detskej izby a jej farby je vždy dostupná nadčasová klasika. Pastelové farby, ako napríklad svetloružová, modrá, žltá, levanduľová, broskyňová patria medzi jedny z najobľúbenejších. Nebojte sa siahnuť aj po jemnejších neutrálnych tónoch, najmä ak uvažujete o tom, že by ste sa pokúsili navrhnúť izbu, ktorá môže rásť s vašimi deťmi. Odtiene sivej kombinujte s jasnými akcentujúcimi farbami alebo sivú farbu s jednou tapetovou výraznou stenou. Tento typ farebnej kombinácie bude pravdepodobne vyrastať spolu s vašimi deťmi.

tapety-do-detskej-izby-džungla
Zdroj: mojetapety.cz

Tapety pre dojčatá, batoľatá a predškolákov

Je dôležité si uvedomiť, že bábätká majú slabý zrak a nemusia byť schopné rozoznať pastelové farby a zvieracie vzory vo svojich izbách. Preto by tapety do detskej izby pre bábätko mali byť skôr jemné a jednoduché. Ako pokračujú v raste, začínajú rozpoznávať primárne farby a vzory.

V tejto fáze bude vaše dieťa svoju izbu využívať predovšetkým na spánok a hru. Preto sa rozhodnite pre farby, ktoré majú upokojujúci a relaxačný účinok a vzory, ktoré podporujú jeho predstavivosť.

jemná-tapeta-do-detskej-izby
Zdroj: mojetapety.cz

Približne v čase, keď vaše dieťa začína chodiť do školy, rozvinie svoj jedinečný zmysel pre vkus. To zahŕňa výber farieb a vzorov. Rodičia môžu zapojiť svoje deti do procesu výberu vhodnej tapety. Stále by si však mali ponechať posledné slovo a brať do úvahy faktory, ako je rozloženie a veľkosť miestnosti.

Inšpirácie

Výber tapiet do detskej izby až donedávna nebol výberom dieťaťa. Výzdoba detskej izby odrážala vkus a príjem rodičov, ako aj niektoré ich predpoklady. Jednou z najdôležitejších vecí pri navrhovaní detskej izby je umožniť deťom, aby boli neoddeliteľnou súčasťou plánovania a následnej realizácie. Výber tapety ich môže povzbudiť, aby vyjadrili seba samých a svoju kreativitu. S nápaditými tapetami ideálnymi do detských izieb im vytvoríte detskú izbu, ktorú môžu skutočne nazývať svojou vlastnou.

tapeta-do-detskej-izby-s-líškami
Zdroj: mojetapety.cz

Detské izby sú časťou domu, kde vládne farba a predstavivosť a len tie najúžasnejšie tapety do detských izieb môžu vytvoriť priestor, kde deti radi žijú a študujú. S tapetami v detských izbách môžete byť oveľa dobrodružnejší.

Pokiaľ ide o nápady na detskú izbu, naozaj neexistujú žiadne pravidlá. Navrhnite si modernú detskú izbu s detskými tapetami zo stránky Mojetapety.cz, ktoré si zamiluje každé dieťa.