Zariaďujete nové bývanie? Chceli aby bol váš interiér originálny? Inšpirujte sa mimoriadne obľúbeným francúzskym dizajnom. Toto je 6 nápadov, kde začať.

Štýlový vchod

Vchod je prvá miestnosť a jediná miestnosť, ktorú vo vašej domácnosti ľudia uvidia všetci, keď prídu na návštevu, prípadne za prácou, ak bývate v mieste pracoviska, alebo sa s vami rozprávajú z chodby. Preto by ste mali pedantne premyslieť túto časť vášho domova do najmenších detailov. Od stolíkov, cez doplnky, až po žalúzie a rolety.

Kľúčové prvky: výrazné svetlo, drevený stolík, čerstvé kvety, krbová vložka

Vyhrajte sa s podlahou

Podľa Francúzov je podlaha najštýlovejším prvkom v akomkoľvek dome alebo byte. Povýšte vaše bývanie a nainštalujte podlahy plné vzorov a farieb. Drevo v žiadnom prípade nemusí byť nudné!

Kľúčové prvky: parketové dosky

vchod

Vrstvenie bielej

Namiesto maskovania stien, dverí a stropov s tmavými odtieňmi ich zosvetlite svetlými prvkami. Chýbajú vám vo vašom mestskom byte parížske detaily? Pridajte charakter pomocou zrkadiel a dverí s textúrou. A vymaľujte ich v krehkej bielej farbe, ktorá bude vyzerať vždy čisto, ako keby u vás denne upratovali profesionáli.

Kľúčové prvky: kožený gauč, výrazné vankúše

Sivá je nová biela

Pôsobí na vás biela priveľmi nemocnične? Francúzi vravia, že sivá je teplou a upokojujúcou, takže takže tvorí najlepší doplnok vašej spálne. Držte sa svetlejších odtieňov na stenách a zachádzajte do hĺbky jednoduchými prvkami ako vankúše, vrchné deky či iné doplnky. Izbu udržíte čerstvé s niekoľkými kúskami bielej.

Kľúčové prvky: sivé vankúše, deky a bielizeň

podlaha

Zelená je vždy dobrá

Pre zjemnenie monotónnosti a osvieženie priestoru by ste mali vášmu interiéru dodať kúsok života. A čo je živšie ako samotná príroda. V súčasnosti sú mimoriadne trendy zelené rastliny nenáročne na pestovanie.

Kľúčové prvky: kaučukovník, tučnolist, lopatkovec, figovník, aloe vera

Čím nižšie, tým lepšie

Ako jednoduchšie a efektívnejšie dodáte vášmu interiéru hĺbku a perspektívu? Vysoké stropy viete ešte viac zvýrazniť ultra nízkym stolíkom. Ešte lepšie je použiť nízky konferenčný stolík, starožitnú lavicu či jednopolicovú knižnicu.

Kľúčové prvky: vintage lavica, stolové lampy