Aké trendy v interiérovom dizajne náš čakajú v novom roku? Aká je farba roku 2021? Čo by ste na svojom bývaní mali zmeniť, aby ste boli IN? Objavte s nami TOP 7 trendov v interiérovom dizajne pre rok 2021!

#1  Japandi štýl 

Japonský trend Japandi, ktorý si obľúbili milovníci dizajnu pre jeho minimalistický a harmonický štýl, ponúka jednoduchosť, funkčnosť a nadčasový estetický dizajn. Očakávame, v roku 2021 bude tento minimalistický štýl s neutrálnymi, zemitými odtieňmi a množstvom zelene , ktorá vám zlepší náladu veľmi obľúbený.

eGOLU5WWR1HqFd-J7FBdjA

#2 Biofilný dizajn 

Biofilným dizajnom sa odborne nazýva dizajn a architektúra, ktorá sa zameriava na naše ľudské spojenie s prírodou a do jej podstaty je začlenená príroda. Inými slovami: všetko je o prinášaní exteriéru do interiéru a naopak. Biofilný dizajn sa čoraz viac presadzuje v dizajnérskom svete, pretože v mestách žije viac ľudí ako kedykoľvek predtým a štúdie potvrdili, že vďaka prírode sa cítime dobre a prospieva nášmu zdraviu.

vatkerti-pracovnacamera001-1024x596

#3 Zelené steny 

Spolu s rozmachom biofilného dizajnu sa zvýšila popularita aj pri zelenej farbe. Podľa skúseností vieme, že už len pohľad na niečo zelené môže zmierniť stres. Zelená vyvoláva pocit spojenia s prírodou, ktorý v súčasnosti mnohým z nás chýba, a preto si myslíme, že popularita farby bude pokračovať aj v budúcom roku, ale bude sa pohybovať od lesných zelených k tlmenejším olivovým.

dark-green-bedroom-walls-1024x768

#4 Home-office 

Kvôli pandémii ostalo veľa ľudí pracovať z domu. Zariadenie nášho domáceho pracovného je preto nevyhnutnosťou. Ako si efektívne zaradite svoj home-office si prečítate v našom blogu.

#5 Kreatívny skladovací priestor 

 Práve v dnešnej dobe, kedy sa naše domácnosti menia na kancelárie či telocvične, sa viac úložiska určite zíde. Úložný gauč poskytne priestor na uloženie potrieb na cvičenie alebo kancelárskych potrieb. Preto je trend kreatívnych skladovycích  priestorov veľmi očakávaný. Ľudia budú siahať prevažne po všestranných kúskoch nábytku a flexibilných úložných jednotkách, ktoré budú fungovať pre celú domácnosť.

Snímka-obrazovky-2021-01-27-o-12.38.47

#6 Ružové kúpeľne 

Ružové kúpeľne sa čoraz viac obajvujú v našich moderných domovoch. Červenajúce sa tóny spárované s betónom alebo s mramorovými dlaždicami a zábleskami teplej mosadze sú veľmi nápadité.

calile-hotel-interiors-richard-spence-australia-brisbrane_dezeen_2364_col_17

#7 Tmavé kuchyne 

Okrem  zelenej je jedným z najrozšírenejším trendov v modernom kuchynskom dizajne modrá farba, ktorú je možné aplikovať od klasických kuchýň až po elegantné a minimalistické moderné kuchyne.

Snímka-obrazovky-2021-01-27-o-12.45.10