Bývanie v kontajneri nemusí byť vôbec zlý nápad. Už niekoľko rokov sa v oblasti architektúry skloňujú veľké lodné kontajneri. Na prvý pohľad sa môže zdať, že veľká plechová krabica nemá dizajnu čo ponúknuť. Opak je však pravdou. Inšpirujte sa skvelými architektonickými skvostami s nádychom industrializmu.

Minimalizmus

Stavby z lodných kontajnerov môžeme prirovnať k Le Corbusierovi, ktorý dodal architektúre nadčasový minimalizmus a jednoduchosť. Ak preferujete moderné priestory rozhodne sa vám bývanie v kontajneri bude páčiť.

casa-container-11

Industriliálny interiér

Zaujímavú štruktúru lodného kontajnera nechávajú dizajnéri častokrát priznanú vo vnútri interiéru. Navyše, príjemné osvetlenie môže tento zaujímavý prvok zvýrazniť. Dizajnový nábytok a rôzne bytové doplnky v podobe obrazov či textílii dodajú priestoru nádych domova.

ESTO_2004A76.005

Kombinácia stavebných materiálov

Kov, drevo alebo betón. Stavby z kontajnerov poskytujú veľa možností a rôznych kombinácii stavebných materiálov. Nebojte sa staviť na kombináciu dreva a kovu. a pristavte príjemnú drevenú terasu.

Container-home-honomobo-ho4-deck

Súhra s prírodou a zeleňou

Aj keď sa môže zdať, že lodný kontajner nepatrí k jazeru ani kraj lesa, opak je pravdou. Zaujímavá a moderná architektúra dokáže tvoriť dokonalú kombináciu s prírodou.

Containers-of-Hope-Benjamin-Garcia-Saxe