Tak ako všetko aj interiérový dizajn ovplyvňujú trendy. Trendy v bývaní sú však premenlivé a tak sa môže stať, že po rokoch budú neaktuálne a nemoderné. Túžite po bývaní, ktoré bude štýlové a moderné aj po niekoľkých rokoch? Pozrite sa s nami na to, ako vytvoriť moderný a nadčasový interiér

Postavte interiér na dobrých základoch

Cestu k modernému a nadčasovému interiéru predstavujú dobré a kvalitné základy. Pri navrhovaní myslite na čo najneutrálnejšie farby a materiály. A rozhodne sa vyhnite výrazným farebným a vzorovaným stenám. Pri nadčasovom interiéri je tiež veľmi dôležitá kvalita použitých materiálov a ich samotné spracovanie. Ak chcete aby vám interiér vydržal roky, investujte do kvalitnej podlahy. Lacné alternatívy sa po rokoch môžu zničiť a tak pokaziť celkový dojem z interiéru. 

spacious-modern-minimalis-living-room-empty-room-plant-wood-flooor-3d-rendering-scaled

Vyberte kvalitný a vkusný nábytok

Pri kvalite ostaneme. Rovnako ako do kvalitných základov by ste mali investovať aj do kvalitného nábytku. Ideálnym riešením je vyrobiť si nábytok na mieru z pravého dreva, ktorý sa jednoducho renovuje a ostáva moderný aj po rokoch. Pri nábytku sa vyhnite trendom a zvoľte radšej kúsky s čistými líniami, ktoré budú ostanú moderné. Hovoríme najmä o veľkých základných kusoch nábytku ako vstavané skrine, kuchynská linka či jedálensky stôl. Menší nábytok sa dá jednoduchšie vymeniť a jeho kúpa vám nespôsobí ani veľkú finančnú ujmu. 

home-interior-luxury-modern-living-room-interior-light-gray-empty-wall-mock-up-with-sofa-coffee-table-3d-rendering-scaled

Investujte do sedačky z pevného materiálu

Sedačka patrí rozhodne medzi najviac používané kusy nábytku v našich domácnostiach. Pri jej výbere preto zohľadnite kvalitu a životnosť materiálu, aby vyzeral dobre aj po rokoch. Opäť sa vyhnite trendovým farbám a vyberte sa radšej neutrálnou cestou. 

Minimalistické a dizajnové detaily

Každý moderný a nadčasový interiér sa nesie v znamení “menej je viac”. Pri výbere doplnkov, dekorácii či svietidiel sa rozhodnite pre nadčasové kúsky, ktoré budú výborne dopĺňať interiér aj po čase. Skvelým príkladom nadčasového minimalizmu sú napríklad populárne dizajnové stoličky. Mnohé z nich boli navrhnuté pred desiatkami rokov, no obľúbené sú aj v moderných interiéroch. Tajomstvo tkvie v ich jednoduchosti a nadčasovosti. 

loft-home-office-interior-design-scaled

Dekorácie, ktoré nikdy neomrzia

Každý interiér si zaslúži vlastné dekorácie, ktoré vnesú do celého priestoru dušu. Namiesto výrazných kúskov stavte na minimalizmus, ktorý bude v móde aj o pár rokov neskôr. Dizajnové vázy či jednoduché nástenné obrazy váš domov zútulnia a vytvoria želaný efekt. 

Pravidlo, ktoré vám zaručí moderný a nadčasový interiér je jednoduché. Stavte na minimalistické kúsky, neutrálne farby a kvalitné materiály.