Rozjasnenie temného priestoru je spoločnou výzvou pri navrhovaní miestnosti. Aj keď veľká renovácia problém určite vyrieši, zbúranie múrov alebo pridávanie okien našťastie nie sú jediné možnosti. V skutočnosti existujú spoľahlivé triky, ktoré profesionáli používajú na pridanie svetla prostredníctvom detailov dizajnu. Od maľovania stropu po vrstvenie v doplnkoch sme zaokrúhlilo naše obľúbené tipy, aby sme vám pomohli pustiť svetlo. Ako teda

Krištáľový luster

Uvedomili ste si niekedy, že drobné kryštáliky vynikajúco reflektujú svetlo? Mnoho aspektov krištáľového lustra bude odrážať iné svetelné zdroje vo vašom dome, vrátane slnka. A ak by ste svetla ešte stále nemali dosť, umiestnite do priestoru aj ďalšie doplnkové svetelné zdroje, napr. stojace lampy. 

kristalovy-luster Na maľovke záleží

Chceli by ste do tmavej miestnosti vniesť kúsok svetla? Pohrajte sa s farbami, napr. teplá žltá farba vo vás vyvolá pocit svietiaceho slnka no a svetlomodrý strop zase pocit nebeskej oblohy priamo nad vašou hlavou.

Neutrálna škála

Nie ste akurát fanúšikom farieb? Biele steny sú pre vás ideálnou voľbou! Navyše, s bielou budete navždy IN, pretože je mimoriadne nadčasová. A aby nepôsobila nudne, prečítajte si náš článok, ako oživiť bielu tak, aby za každých okolností vyzerala úžasne.

obyvacka

Svetlé podlahy

Pridali ste už do vašej tmavej miestnosti všetko, no ešte stále to nie je ono? Potrebuje váš priestor ďalšie svetlo? Na rozjasnenie miestnosti je najlepšie zvoliť podlahu zo svetlého dreva. Nielenže dodá vášmu interiéru potrebný jas, no zakryje aj jemné nedostatky. Najmä v oblasti s vysokou premávkou, pretože lepšie maskujú škrabance. 

Lesklé povrchy

Začlenenie metalických detailov v podobe trblietavých zlatých alebo strieborných doplnkov  predstavuje jednoduchý spôsob, ako transformovať tmavý priestor. Jednoduché pridanie kovového zrkadla, svietidla, umeleckého diela alebo dokonca dekoratívneho predmetu efektívne odráža svetlo a z dizajnovej schémy vytvorí pocit luxusu.

Navyše, zdvojnásobte množstvo slnečného svetla vo vašej miestnosti tým, že sa odrazí od odrazových plôch. Umiestnite veľké zrkadlo priamo oproti najväčšiemu oknu v miestnosti. Alebo usporiadajte niekoľko menších zrkadiel, ktoré pomôžu rozjasniť tmavé schodisko.

biele-a-zlate-doplnky

Závesy a žalúzie

Na trhu existuje veľa možností tieniacej techniky, ktoré poskytujú súkromie bez toho, aby sa z vášho domova stalo upírske dúpä. Zbavte sa ťažkých tmavých závesov, ktoré absorbujú svetlo, a namiesto toho sa rozhodnite pre vnútorné žalúzie alebo vonkajšie rolety, ktoré tienia len vtedy, keď si vyberiete. V opačnom prípade je úplne jednoduché ich znova odtiahnuť.

Čisté okná

Zdá sa, že tento bod je úplne zrejmý, no čistenie okien môže mať zásadný vplyv na to, koľko slnečného žiarenia prúdi do miestnosti. Čím menej nečistôt, prachu a fľakov na oknách, tým viac slnečného žiarenia môže nahliadnuť do vašej izby.