Niet pochýb o tom, že všetci chceme, aby naše domy vyzerali čo najluxusnejšie. Ale ako dosiahnuť pocit špičkovej kvality bez toho, aby sme museli minúť celý majland? Či tomu veríte alebo nie, existuje niekoľko jednoduchých stylingových trikov, ktoré môžu vytvoriť elegantný priestor iba s niekoľkými vankúšmi. V tomto blogu vás prevedieme 7 spôsobmi, ako vašej obývačke dodať neopakovateľný pocit luxusu!

Dokonalé svietenie

Obývacia izba by mala byť dobre osvetlená. Minimálne tak, ako každá izba v dome. Kombinácia veľkých okien, ktoré umožňujú dostatok prirodzeného svetla a strategicky umiestnené žiarovky a stropné svetlá, vytvára perfektnú kombináciu. Vyskúšajte spojenie nástenných, stropných, podlahových a stolových lámp, aby ste maximalizovali teplo a dodali miestnosti charakter.

lampa

Tieniaca technika

Vonkajšie rolety v európskom štýle môžu každej miestnosti dodať pocit luxusu a vylepšia charakter aj v najmodernejších domoch. Okrem toho, že vonkajšie rolety sú dobrým izolantom a blokátorom svetla, žalúzie poskytnú pocit vrstvenia, ktorý následne dodá miestnosti hĺbku a sofistikovanosť do inak jednoduchej miestnosti.

Pridajte nohy

Existuje dôvod, prečo mnoho svetových firiem začalo vymieňať nohy nábytku. Vyzerá to skvele! Pridaním okamžitého luxusu pomocou jednoduchého zdvihnutia nábytku zaistíte, že výška všetkých kusov vášho nábytku bude rovnaká. Ešte lepšie je, ak sa rozhodnete pre nábytok s podobnými nohami, pretože si zachová charakteristickú tému a priestor bude vyzerať zefektívnený a vylepšený.

koberec

Stavte na koberec

Drevené podlahové dosky sú vynikajúce pre kuchyne a chodby, no pri pridávaní luxusných prvkov do obytných priestorov ide predovšetkým o koberce. Vyberte koberec, ktorý bude pokrývať celý priestor, aby vytváral ilúziu zabudovaného koberca. Poskytne priestor, teplo a textúru a umožní východiskový bod vo vašej farebnej palete.

Farba nadovšetko

Pri výbere farebnej palety pre váš priestor je dôležité starostlivo zvážiť všetky prvky. Ak chcete, aby miestnosť vyzerala luxusnejšie, vyberte si skôr odtiene, ktoré spolu korešpondujú a dopĺňajú sa, nie sú v rozpore. Môže to znieť jednoducho, ale ak zvolíte 2 farby (maximálne 3 farbami) a ich rôzne odtiene, zaistíte, aby nedošlo k žiadnym momentom rozporu. Istotou sú odtiene sivej, hnedej, modrej, bielejčiernej.

Rafinovaný luster

Nie je nič atraktívnejšie ako luster, pretože dodáva okamžitý luxus. Dodajte vášmu domovu ilúziu dekadencie iba s jednoduchým príslušenstvom. Nezabudnite, že luster zostáva kvalitný a vkusný, keď zaistíte, že dizajn pod ním je rafinovaný a jednoduchý.

luster

Pridajte umenie

Môže to byť samozrejmé, no umenie je okamžitou pridanou hodnotou. Vyhľadajte kúsky, ktoré dopĺňajú váš osobný štýl a rozprávajú príbeh. Budú predmetom záujmuzdrojom interesantnej diskusie medzi vašimi hosťami.