Naučte sa jednoduché dizajnové vzory, vďaka ktorým bude vaše bývanie o niečo krajšie.

Vankúšový vzor

Ak chcete zvýrazniť váš gauč, umiestnite dva štvorcové vankúše s odvážnym vzorom do rohov a prekryte ich dvoma menšími, jednofarebnými vankúšmi. Pre vyváženie dizajnu pridajte na váš gauč ešte jeden bedrový vankúš s jemným vzorom.

decorating-formulas-throw-pillows-760x506-1

Zaveste obrazy do správnej výšky

Väčšina ľudí si obrazy vešia príliš vysoko. Umiestnite obraz tak, aby jeho spodná časť bola iba 3 až 8 centimetrov nad nábytkom. Čím je obraz väčší, tým nižšie by ste ho mali umiestniť. Keď je medzi nábytkom a obrazom príliš veľa priestoru, ľudské oko sa zameria na prázdnu stenu medzi dvoma kusmi.

140963-OSX7N3-351

Pre usporiadajte si knižnicu

Poukladajte na poličky 60% kníh vertikálne a 40% vodorovne. Vytvára to čistú rovnováhu a zároveň spontánnosť. Knižky usporiadané horizontálne umiestnite do poličiek nižšie. Pridajte zelené rastliny, aby ste vytvorili jemnejší dojem. Vyhnite sa však kvetom, ktoré môžu pôsobiť rušivo.

decorating-formulas-bookshelf2-380x254

Správne umiestnenie zrkadla

Umiestnenie zrkadla na stenu musí tiež spĺňať určité parametre. Experti hovoria, že ideálne je centrálne umiestnenie, čo je približne 144 cm od podlahy. Ak chcete vytvoriť ilúziu väčšieho priestoru, namontujte zrkadlo oproti oknu, aby ste odrazili svetlo.

zrkadlo

Postupujte podľa tejto farebnej schémy

Pri výbere palety farieb priraďte dominantnú farbu 60% miestnosti, sekundárnu farbu 30% a výraznú farbu 10%. V praxi to znamená to, že dominantné farby sú farby stien, sekundárne farby sú farby poťahov a výrazne farby sa nachádzajú na vankúšoch či iných doplnkoch.

decorating-formulas-color-scheme-760x506