Do konca roka nám ostávajú už len necelé dva mesiace. Preto sa pozrime na to, aké trendy v interiérovom bývaní náš čakajú v budúcom roku 2020.

Nezabúdajte na textúry

Niektoré obývacie izby sa pri prvom pohľade môžu zdať nehostinné a priveľmi strohé. Tu prichádza na raz trend č.1, a to, dôraz na textúry. Tento trend sa v skutočnosti najprv objavil na predvádzacích mólach a až teraz prichádza v plnej kráse aj do domácnosti. Viaceré jemné odtiene a štruktúry dodajú vašej obývačke kvalitu so sofistikovaným, no útulným pocitom.

Prirodzené svetlo je TOP

Všimli ste si niekedy, ako svetlo v rôznych častiach dňa dopadá do interiéru vášho domova? Alebo to, ako sa v tomto obývacom priestore pohybuje slnko? Tento fakt ovplyvní nielen to, ako vidíte farby, ale pomôže vám rozhodnúť sa, ako rozdeliť priestor na rôzne socializačné a relaxačné aktivity. Kde vytvoriť kútik na čítanie alebo v ktorej časti obývačky je vhodné umiestniť krb či televíziu. 

round-black-framed-mirror-on-the-wall-905198

Zostavte si farebný kľúč

Vytvorenie úplne novej farebnej schémy môže byť pomerne náročné. Základom je zúžiť výber na maximálne tri farby. Hlavný odtieň sa môže naplno prejaviť vo vašom čalúnení. Kontrastná farba sa zase postará o zvýraznenie. Aké sú trendy výrazné farby interiéru na rok 2020? Tlmená ružová, bledomodrá a zelená!

Dôraz na detaily

Tmavé ebenové či orechové akcenty nábytku, a samozrejme monochromatické biele, sivé alebo čierne farby, prinesú do vášho interiéru rafinovanosť. Preplnený priestor vyvoláva nepokoj. Preto je dobré všetky vankúše, kvetináče, vázy a svietidlá vybrať z miestnosti a potom ich starostlivo triediť a poupratovať. Vyberajte iba položky, ktoré vylepšia nový vzhľad vašej obývačky. Zvyšok je možné uložiť na budúce použitie alebo darovať na charitu. sofa-chairs-in-living-room-1648776

Vytvorte spoločenský priestor

Ak máte priestor, je skvelé do vašej obývacej izby začleniť dve pohovky, aby ste vytvorili spoločenský, priateľský a luxusný priestor. Štruktúrované textílie pre rok 2020 sú koža, zamat a semiš, pretože poskytujú nekonečné možnosti.

Pre príjemné a útulné prostredie vo väčšej miestnosti uvažujte o plánovaní na jednotlivé zóny. Pohovky umiestnite dostatočne blízko seba, aby ste vytvorili priestor, ktorý je jasne určený na zhromažďovanie sa.

Ďalším skvelým spôsobom, ako vytvoriť spoločenskú atmosféru v obmedzenom priestore, je spárovať jednu pohovku s kreslom a podnožkou. Tá bude slúžiť ako konferenčný stolík alebo prídavné sedadlo. Toto zoskupenie ponúka flexibilitu a funkčnosť bez ohrozenia podlahovej plochy.