Výber farieb v roku 2018 sa týkal prevažne oživenia vnútorných priestorov. Ozdobnejšia paleta farieb bola založená na využívaní odvážnych odtieňov. Samozrejme, nesmel chýbať ani mimoriadne populárny dôraz na priemyselnú čiernu v podobe najrôznejších doplnkov.

still-2607283_1920

Výber paletky v nasledujúcom roku bol ovplyvnený niekoľkými faktormi. Dizajnéri kládli dôraz na prepojenie domáceho života spotrebiteľov s jeho mentálnymi požiadavkami. Ak sa teda chystáte renovovať alebo dekorovať, mali by ste sa vedieť dobre orientovať aj v trendy farbách roku 2019.

Inšpirujte sa prírodou!

Chodíte radi na prechádzky do lesa alebo ste vášnivým záhradkárom? Už rok 2018 predznamenal, že práve tmavá zelená bude onedlho veľmi štýlovou farbou pri výbere dominantnej, ale aj doplnkovej farby do vášho domova. Táto farba má ako jedna z mála mnoho výhod. Upokojuje vaše oči. Priaznivo vplýva na vašu psychiku. A navyše, je zdrojom nevídaného luxusu. Prineste si kúsok svojej záhrady priamo do vašej obývačky!

pexels-photo-243975

Staronový nádych extravagancie

Niektoré trendy sú iba chvíľkovou záležitosťou, iné pretrvajú niekoľko rokov. Vedeli ste, že jednou zo zásad interiérového dizajnu je umiestnenie výraznej doplnkovej farby pre oživenie miestnosti? V niekoľkých posledných rokoch sa mimoriadne obľúbenou stala žiarivá žltá. Rok 2019 ale prinesie aj ďalší do oči bijúci odtieň. Krvavo červenú. Farba ovocia je jednak upokojujúca, no zároveň, dodáva priestoru nekonečné množstvo energie.

374382-PBCLYP-413

Trendy tlmené farby

Presným opakom výrazných farieb budú v nasledujúcom roku vyblednuté odtiene už osvedčených dekoračných farieb. Náladovú modrú obohatia univerzálne odtiene sivej. Nepatríte medzi tých, čo obľubujú nevýrazné tóny? Nevadí! Rok 2019 prináša možnosť experimentovať aj expresívnejšími misty farbami. Vybrať si môžete zo širokej škály kráľovskej fialovej alebo tehlovej červenej.

pexels-photo-1571471

 V jednoduchosti je krása

Minimalizmus je večný! Každoročne sa do farebnej škály dostáva niekoľko odtieňov nesmrteľnej bielej. V prichádzajúcom roku bude mimoriadne IN takmer biela. Krémová, piesková, slonovinová. Máte radi bielu, ale bojíte sa, že vaša obývačka bude vyzerať ako nemocnica? V tomto prípade sa môžete opäť spoľahnúť na jemný akcent prírody, akým je surové drevo. V podobe rozličných dekorácií ako fotorámčekov, podnosov, lámp, pracovných dosiek stolov a pod.

pexels-photo-1090638Výber farebnej škály interiérových dizajnérov je mimoriadne pestrý. S určitosťou tak môžeme povedať, že rok 2019 vôbec nebude nudný. Práve naopak! Originálny a rozmanitý.