Každý z nás má konkrétnu predstavu o tom, ako by jeho vianočné sviatky mali vyzerať. Čo by sme mali mať na tanieri? Ako vyzdobiť náš interiér a exteriér počas najkrajších sviatkov v roku? Na každej maličkosti záleží! Pretože tie vytvárajú čaro ideálnych Vianoc. Ponúkame vám niekoľko dekorácií, bez ktorých by sme si nevedeli predstaviť tie naše. 

Bobule cezmíny

Tradičná zeleno-červená farebná kombinácia nikdy nebola výhradnou záležitosťou západnej civilizácie. Práve naopak! V domácnosti každého Slováka určite nájdete dekorácie v týchto farebných odtieňoch. Keďže ide o 4 trendy farby roka 2019, niet sa čo čudovať.

Všimli ste si niekedy malé červené bobuľky? Červená farba cezmíny sa najčastejšie vyníma ako súčasť adventných vencov, stolových dekorácií a vianočných stromčekov. Inšpirovať sa môžete tu.

cezmina-1024x683
Cezmína

Sušené ovocie

Už naše staré mamy vedeli, že vôňa sušeného ovocia a škorice navodila tú správnu sviatočnú náladu. Chutný ovocný punč väčšinou varili z jabĺk, no výnimočne siahli aj po vzácnych pomarančoch. Okrem toho, že sú veľmi zdravé a chutné, majú aj dekoratívnu funkciu. Minimalistické zdobenie vianočného stromčeka medovníkmi a sušeným ovocím je v súčasnosti mimoriadne trendy. Recept na vynikajúce sušené ovocie nájdete tu.

dried-dried-fruit-hanging-38636-1024x683
Sušené ovocie

Vianočné svetielka

Najkrajším, no zároveň najjednoduchším spôsobom, akým môžete vyzdobiť svoj interiér aj exteriér sú vianočné svetielka. Táto vianočná dekorácia nemôže byť nikdy OUT. Tradičné biele a žlté žiarovky vždy môžu byť aj výraznejšie a extravagantnejšie. Ak k ich osvedčeným odtieňom pridáte niekoľko obľúbených farieb.

christmas-house-554727_1920-1024x650
Vianočné svetielka

Kúsok prírody

Aby to všetko nebolo len o vianočných svetielkach, skúste svoju výzdobu doplniť o prírodné materiály a farby. Zelená farba nepatri medzi príliš populárne odtiene farebného spektra. Napriek tomu, existuje veľmi nenápadný spôsob, ako ich nenápadne zakomponovať do vašej vianočnej výzdoby. Postačí vám iba niekoľko vetvičiek živej jedle.

drevo-1024x683
Drevená dekorácia

Tento rok sa mimoriadne trendy stala aj výzdoba založená výlučne na živom dreve. Zdá sa vám takáto alternatívna výzdoba priveľmi fádna? Oživiť ju môžete ďalším prírodným materiálom – šiškami. Niekoľko zaujímavých nápadov nájdete na tomto odkaze.