Snívate o vlastnej dielni, ktorá vám pomôže „vypnúť“, no najmä efektívne zužitkovať svoje zručnosti pri servisných prácach? Pozor, žiadny mechanik a ani len domáci kutil sa nesmie uspokojiť s dobre odvedenou prácou. Naším krédom je byť produktívni a spĺňať požiadavky aj náročných klientov. Ako na to? Predovšetkým utvoriť z dielne jednu úspešnú servisnú oázu. A tej nemôže chýbať kvalitná zdvíhacia technika.    

Zdvihák je srdcom, nožnicový je „chodom“ servisnej dielne

Predtým ako začnete svoju dielňu dispozične usporadúvať, nemeňte na nej nič. Vysvetlíme. Práve zdvíhacia technika sa tradične považuje za robustnú, málo mobilnú a náročnú na priestorové možnosti. Technologicky sme však výrazne pokročili, a tak sú nožnicové zdviháky odporúčanou alternatívnou k jednostĺpovým alebo dvojstĺpovým modelom. Ich „nožnicový patent“ umožňuje zručný a flexibilný servis pri minimálnych nárokoch na priestor. V bežných domácich podmienkach využívame jeho mobilitu – pri dlhšej nečinnosti ho jednoducho zložíme a ponúkneme priestor inému vybaveniu.

Pozor! Ak si skutočne dáte záležať na mobilite nožnicového zdviháka, odporúčame nízkozdvižné modely s jednoduchou manipuláciou. Chýba im pevné ukotvenie, ktoré nahrádzajú kovové kolieska pre okamžité presúvanie.

shutterstock_397211323

Dvojstĺpové zdviháky a ich triáda funkčných vlastností

Aj dvojstĺpové zdviháky už majú za sebou istú tradíciu, keď ich mnohí považujú za základ každého autoservisu. Ich význam spočíva v nízkej dispozičnej náročnosti, vo vysokej efektivite a v nenáročnej údržbe.

Keď sa rozhodnete zakúpiť dvojstĺpové zdviháky, neodhodlajte na samostatnú neodbornú montáž. Radšej zvoľte montáž do rúk skúsených ľudí. Aké to môže mať dôsledky v prípade neodbornej manipulácie? Predovšetkým nemalé škody na vlastnom bezpečí, na zdraví a na úcte ku každému klientovi, čo dôveroval natoľko, že vám zveril svoje auto.

Zdroj obrázku: Araya Jirasatitsin / Shutterstock.com