Čoraz častejšie si môžete v domácnostiach všimnúť, že zem okrášľujú chlpaté koberce. Chlpaté koberce alebo inak povedané koberce s dlhým vlasom patria medzi najpredávanejšie typy kobercov vôbec. Čím to je? Chlpaté koberce sú estetické, skvele sa hodia do každého interiéru a sú veľmi príjemné na dotyk. Majú nejakú nevýhodu?

Chlpaté koberce majú ešte jeden názov. Počuli ste už o Shaggy kobercoch? Shaggy koberce sú už spomínané koberce s dlhým vlasom. Aj keď majú niekoľko výhod, predsa sa nájde aj jedna nevýhoda. Tá spočíva v čistení a v starostlivosti o koberec.

Ako efektívne vyčistíte Shaggy koberec?

Pravidelné vysávanie koberca

Ak sa rozhodnete, že chcete svoj chlpatý koberec vysávať, nestačí, keď ho povysávate počas sobotného upratovania. Výhoda kobercov všeobecne je, že vedia zachytávať prach zo vzduchu. O čo viac potom túto vlastnosť majú znásobenú koberce s dlhým vlasom? Je potrebné ich vysávať pravidelne, najlepšie niekoľkokrát do týždňa.

Mokré vysávanie

Počuli ste už o vysávačoch, ktoré vedia čistiť aj na mokro? Áno, aj také existujú. Práve takéto vysávače bežne využívajú upratovacie firmy. Vďaka vysávaču s funkciou mokrého vysávania bude váš chlpatý koberec dokonale čistý. Výhodou je, že nemusíte vysávať tak často ako pri klasickom vysávaní. Takýto multifunkčný vysávač nie je najlacnejší, avšak investovať do neho sa určite oplatí, pretože ho využijete nielen na koberce.

shutterstock_1536559244

Prášenie na vzduchu

Ak bývate na dome a máte k dispozícií pracháč, nebojte sa vytiahnuť chlpatý koberec von a poriadne ho „poudierajte“.  Všetky väčšie nečistoty zaručene vypadnú. Avšak menšie môžu ostať prítomné v koberci. Preto je vhodné po prášení koberec aj povysávať.

Či už máte doma Shaggy koberce alebo metrážne koberce, ich starostlivosť by ste nemali zanedbávať. Pravidelným čistením sa zbavuje prachu, obnovujete farbu koberca a prispievate k celkovému poriadku.

Zdroj obrázku: Wdnet Creation / shutterstock.com