Zíva váš balkón prázdnotou? Neviete ako ho zútulniť? Vedzte, že aj pri extrémne malom balkóne je možné, aby vyzeral štýlovo a útulne. Máme pre vás niekoľko jednoduchých rád, ako na to!

Stavajte vertikálne

Keď váš pracovný priestor na vytvorenie akéhokoľvek dizajnového diela je, pravdepodobne, extrémne malý, mali by ste sa zamerať na usporiadanie vášho balkóna vertikálne. Ak váš balkón disponuje aspoň jednou stenou, môžete ho využiť ako dekoračný priestor na kvetiny alebo police s dekoráciami.

balk
www.pinterest.com

Doprajte si kúsok prírody

Najlepším spôsobom, ako na váš balkón priniesť kúsok prírody sú kvetiny. Nebojte sa tento priestor pohltiť prírodou. Aj keď je mestské prostredie mimoriadne krásne a atraktívne, rovnaký pocit môžete mať aj vtedy, ak budete obklopení poriadnou dávkou prírody. Využite každé voľné miesto na kvetiny a uvidíte, že sa hneď budete cítiť lepšie!

balconyy
www.pinterest.com

 

Voľte prírodné materiály

Prírodné materiály sú dnes jedinečnou alternatívou, ako si zariadiť svoje bývanie nielen vnútri, no najmä v exteriéri. Je pre vás masívny nábytok príliš drahý? Chcete váš balkón rekonštruovať s extrémne nízkym budgetom? Vyskúšajte si zakúpiť obyčajné palety, naskladať ich na seba a vytvoriť ideálny priestor na sedenie!

b
www.pinterest.com

 

Sviatočná atmosféra

Čo vás dokáže lepšie naladiť sviatočne a magicky ako vianočné svetielka. Tie už dávno nepatria len do obdobia sviatkov. Ich využitie je nielen estetické, ale aj praktické, pretože už nebudete potrebovať žiadne ďalšie zdroje svetla. Pre ešte expresívnejší dojem a štýlovosť, vyskúšajte priemyselné žiarovky!

baln
www.pinterest.com

Kombinujte vzory a materiály

Ešte pred samotnou prerábkou si zvoľte farebnú škálu, podľa ktorej sa budete riadiť. Ak túžite po kalifornskom boho štýle vaša farebná škála je naozaj pestrá a pastelová. Ak ste však zanietený minimalista, obmedz sa na dve-tri farby v monochromatických odtieňoch.

balkon
www.pinterest.com

Vhodne zvolené doplnky

Najlepším spôsobom, ako vaše bývanie zútulniť je pridať niekoľko rôznych, no funkčných doplnkov. Skvelou voľbou sú teplé deky, ktoré v prípade potreby ohrejú vašu návštevu a vytvoria pocit domova. Najneutrálnejšou voľbou, ktorou nemôžete nič pokaziť, sú vankúše každej veľkosti a tvaru. A aby ste mali aj dostatok romantiky, nezabudnite na nadčasové a doplnky, ktoré nikdy nevyjdú z módy – sviečky!