Vonkajšia kuchyňa môže byť skvelým doplnkom vášho vysnívaného domova. Čo sa týka interiérového dizajnu, ponúka množstvo príležitostí, ako byť kreatívny a originálny. Avšak, nemali by sme zabúdať ani na jej funkčnosť. Aké sú najväčšie benefity letnej kuchyne?

Zväčšuje priestor na bývanie

Postavením vonkajšej kuchyne úplne prirodzene zväčšite váš priestor na bývanie. V podstate pridáte domu úplne novú a funkčnú izbu bez času, úsilia a peňazí potrebných na stavbu múrov. Jediné, čo spravíte je, že vylepšíte vašu terasu. Ak však chcete túto kuchyňu využívať aj v zimných mesiacoch, budete potrebovať minimálne posuvné sklenené steny a tiež dlažbu na terasu, odolnú voči mrazu v zime a príjemnú pre chodidlá v lete.

Zdravšie jedlo

Ako môže byť naše jedlo zdravšie ak ho varíme v letnej kuchyni? Varenie vonku môže mať prekvapujúci zdravý účinok! Tak napríklad, tuk z grilujúceho sa mäsa odkvapkáva presne v momente, keď ho smažíte. Je teda zdravší a má ešte menej kalórií!

 kuch2

Priestor pre zábavu

Čo je najlepšie na vonkajších kuchyniach? Sú predsa ideálnym priestorom pre zábavu celej rodiny! To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo si ich ľudia stavajú. Kuchyňa vonku vytvára skvelý priestor pre grilovanie chutných pokrmov na vašej terase a neizoluje vás od vašich hostí. Tento priestor ideálne zútulnite pridaním komfortného záhradného nábytku.

 

Ušetríte na reštauráciách

Kto počas letných mesiacov nemiluje jedenie v priestoroch letnej terasy v reštauráciách? S vašou vonkajšou kuchyňou máte možnosť priniesť si kúsok horúcej letnej atmosféry priamo k vám domov! Takto budete mať ešte menej dôvodov jesť v reštaurácií, ba dokonca, čo-to aj ušetríte, pretože reštaurácie sú zbytočne predražené.

Zvyšuje hodnotu vášho domu

Letná kuchyňa je pri potencionálnom predaji nehnuteľnosti vynikajúcim benefitom pre zvýšenie jej ceny. Investujete nielen do dizajnového minimalizmu a nekončiacej nadčasovosti, ale aj kvalitného vybavenia a spotrebičov. Pretože vaša letná kuchyňa vám to raz možno vráti!

kuch7

Znižuje spotrebu energie

Verte a či nie, varenie počas letných mesiacov vás niekedy môže stáť pomerne dosť. Vonkajšie varenie vám pomôže udržať nízke náklady na energie, najmä v lete. Vaša klimatizácia nebude musieť spotrebovať toľko energie, aby udržala váš dom v chlade. Pretože teplo pridávané varením bude dokonale vetrané na čerstvom vzduchu.

 

Chcete si prečítať viac? S nami sa presvedčíte, že aj malý mestský balkón môže vyzerať ako vystrihnutý z dizajnového časopisu. Spoločne urobíme zázraky vo vašej malej bytovej kuchyni a špajzi či pretvoríme prázdnu stenu na kreatívny a zaujímavý priestor s množstvom zlatej elegancie. Prezradíme vám aj, aké bylinky najlepšie vypestujete v kvetináči. A vedeli ste, že ani kúpeľňa nemusí byť nudná?