Snažíte sa aj vy všemožne vypestovať vlastnú zelenú oázu pokoja? Vždy sa tento pokus skončil vyhodením vysušených alebo prehnitých rastlín? Pre všetkých neúspešných interiérových záhradkárov tu máme niekoľko izbových rastlín, ktoré sú nenáročné na pestovanie a svoj boj s vami len tak ľahko nevzdajú!

 

Kaučukovník

Táto izbová rastlina s atraktívnymi lesklými listami môže narásť až do výšky 2,5 m. Kaučukovník prosperuje v slnečných podmienkach a rozmedzí teplôt od 15 do 26 °C. Zavlažovanie kaučukovníka má však svoje špecifiká. Medzi jednotlivými intervalmi polievania by ste mali nechať priestor na dokonalé vysušenie hliny.

 

Tučnolist

Pre tých, ktorí obľubujú sukulenty nenáročné na pestovanie tu máme rastlinu s názvom tučnolist. Rastlina ponúka vizuálne krásne listy so sviežim vzhľadomzaujímavým vetvením. Tučnolist nevyžaduje veľa vody, preto by ste ho nemali prelievať. Preferuje jasné svetlo a akurátnu izbovú teplotu. 

tucnolist

Lopatkovec

Túto rastlinku ste už určite videli v nejdenej domácnosti. Táto rastlinka je mimoriadne obľúbená pre svoju bohatú korunu zloženú z tmavozelených listov a jednoduchých bielych kvetov. Jej pestovanie je naozaj jednoduché! Úplne postačí, ak ju raz za čas polejete, teda udržíte zeminu vlhkú. Lopatkovcu sa najlepšie darí v prostredí, kde máte vysokú teplotu a menej svetla s niekoľkými oknami.

 

Figovník

Tento krásny izbový strom má veľké tmavozelené listy kvitnúce do obrazu lýry, z čoho pochádza aj jeho názov Figovník lýrovitolistý. Figovníku sa najlepšie darí v prostredí, kde teploty dosahujú príjemných 18 až 23 °C. Figovníky obľubujú mierne svetlo a medzi polievaním by mal povrch pôdy, v ktorej sú nasadené vyschnúť. V prípade, že by sa mu veľmi nedarilo, stačí ho presunúť na svetlejšie miesto.

 figovnik

Aloe Vera

Určite ste už počuli, že tento sukulent s dlhými a špicatými listami má mnohé blahodarné účinky na naše telo. Aloe tak môžete využiť nielen ako dekoráciu, ale aj medikament. Rastlinám Aloe sa dobre darí v slnečnom prostredí s teplotou okolo 21 °C. Uprednostňuje suchú pôdu, preto aloe nie je potrebné ani často polievať.

 

Chcete si prečítať viac? S nami sa presvedčíte, že aj malý mestský balkón môže vyzerať ako vystrihnutý z dizajnového časopisu. Prezradíme vám aj, aké bylinky najlepšie vypestujete v kvetináči. A spoločne vytvoríme niekoľko jedinečných ideí pre rustikálnu záhradu!