Pre bežného smrteľníka predstavuje kúpa nehnuteľnosti dôsledné plánovanie a dlhodobý prieskum. Vo svete milionárov to však ale neplatí. Kupujú si drahé autá a investujú do honosných sídel s niekoľkými bazénmi, rozsiahlymi záhradami a športovými ihriskami. Vybrali sme pre vás najluxusnejšie reality sveta.

#1 Penthouse na Madison Avenue , New York 

Päťpodlažný penthouse na Manhattane s viac ako 400 metrovou terasou s bazénom s morskou vodou a vírivkou predstavuje  momentálne najdrahšiu nehnuteľnosť na newyorskom realitnom trhu. Cena tejto nehnuteľnosti je 98 miliónov dolárov. Má 11 spální, 14 kúpeľní, domáce wellness zvlášť pre ľudí a extra pre domácich miláčikov a dychberúci panoramatický výhľad.

172-madison-avenue-1-e1628163048499

#2 Villa l’Echauguette 

Villa l’Echauguette stojí 125 miliónov dolárov. Je bývalým domovom Françoise Blanca, ktorý bol známy pre premenu kedysi ospalého Monte Carla na raj bohatých a slávnych. Zo strešnej terasy sa ponúka exkluzívny výhľad na superjachty zaparkované v prístave či pretekárske vozidlá, ktoré vystrelia do ulíc vždy počas Monako Grand Prix. Má šesť spální, priestrannú obývaciu izbu, vínnu pivnicu, bazén, saunu, apartmán pre hostí a garáž pre dve autá.

17935

#3 Palazzate na Barbadose 

Tento plážový dom predstavuje ideálne karibské rodinné útočisko. V každom zo štyroch poschodí je päť spální a šesť kúpeľní, takže môžete ubytovať početné množstvo hostí. K nehnuteľnosti patrí obrovské fitnes centrum s parným kúpeľom, akvárium, a hlavne snehovobiela karibska pláž. Keď sa Projekt dokončili v roku 2015 a bola to najdrahšia nehnuteľnosť nie len na Barbadose, ale aj v celom Karibiku. Momentálne je k dispozícií za 125 miliónov dolárov.

1020-palazzate_exterior_2

#4 Bubble Palace v Cote d’Azur 

Tento bláznivý rekreačný dom navrhol módny návrhár Pierre Cardin. Zhluk obrátených kvetináčov s výhľadom na Stredozemné more navrhol v roku 1975 maďarský architekt Antti Lovage a stavba zabrala 14 rokov. Cardin kúpil túto stavbu v roku 1992 a na predaj ju ponúkol po komplexnej renovácii. Za 350 miliónov eur dostanete 10 spální, niekoľko bazénov a divadlo s 500 sedadlami.

bubble-castle

#5 Rezidencia The One v Bel Air

Na záver sme si pre vás nechali azda najdrahšiu nehnuteľnosť na svete.

Vila The One v Kalifronii je najväčšia a najdrahšia súkromná rezidencia, aká je momentálna na realitnom trhu k dispozícii. Na plochu deväť tisíc metrov štvorcových sa vojde 20 spální, nočný klub, štyri bazény, kino, či bowlingová dráha. Pýtate sa na cenu? 500 miliónov dolárov.

Screen-Shot-2021-01-29-at-11.57.20-AM