Mať kvalitnú strechu je alfou a omegou celého domu. Súčasťou strechy je však rovnako dôležitá strešná krytina, ktorá chráni dom pred ohňom, dažďom, snehom a pred akýmikoľvek nepriaznivými vplyvmi. Pri výbere strešnej krytiny je preto dôležité dbať na určité faktory. Akú krytinu by ste si teda mali vybrať pre svoj moderný dom, aby bola kvalitná a spoľahlivá? Poradíme vám.

Strecha ako sen so správnou strešnou krytinou

Síce môže strešná krytina predstavovať len akýsi doplnok, ktorý ozvláštni výzor celého domu, no práve výber strešnej krytiny súvisí aj s kvalitou a odolnosťou celej strechy. Preto je potrebné pri výbere tej správnej strešnej krytiny zohľadniť viacero faktorov a vyberať krytinu naozaj poctivo. Keďže ide o investíciu, ktorú nebudete meniť každý rok, je dobré si urobiť podrobnú analýzu. Ak viete, že váš čaká stavba nového domu alebo prerábka strechy domu, potom je najvyšší čas si urobiť prehľad tých najlepších strešných krytín.

products-see-img1-kópia

Typy strešných krytín

Existuje viacero typov strešných krytín, ktoré sa líšia nielen dizajnom, ale aj kvalitou, hrúbkou či použitým materiálom. Navyše, nie každú strešnú krytinu môžete použiť na všetky typy striech. Smerodajný je predovšetkým sklon strechy a sklon krytiny, aby držala, bola bezpečná a spĺňala svoj účel.

Škridlová krytina

Veľmi populárna je škridlová krytina alebo škridla, ktorých minimálny uhol sklonu je zvyčajne 14 stupňov. Práve škridlová krytina patrí medzi najčastejšie používané strešné krytiny, a to na obytných domoch, ale aj cirkevných a verejných budovách. Ide o krytinu, po ktorej voda steká veľmi hladko a tým strechu nezaťažuje. Škridlová krytina je pomerne ľahká, a preto nenarúša celkovú konštrukciu budovy. Škridlovú krytinu je taktiež možné použiť na každý typ strmej strechy. Výhodou tejto krytiny je vysoká kvalita, čo zabezpečuje dlhoročnú výdrž v dokonalom vizuálnom a technickom stave. Vybrať si môžete škridlovú krytinu z rôznych materiálov a rôznych farieb, a teda prispôsobiť ju napríklad fasáde vášho domu.

Trapézové plechy – fasádne a strešné

Trapézová krytina je rovnako veľmi pevná a odolná. Je však vhodná skôr na malé a stredné stavby s určitým profilom, a to napríklad T8, T14 plus, T18, T18 plus, T20 plus, T35 plus, T50 a T55. Pokiaľ však potrebujete trapézovú krytinu na veľkú komerčnú stavbu, ako je napríklad výrobná hala, potom odporúčame skôr profil T50 a T55.

Plechy podobné šindľom

Rovnako populárne sú aj plechy podobné šindľom alebo šindle, ktoré sa však používajú na drevené stavby alebo stavby ľudového štýlu. Ide však o akési prepojenie modernej architektúry a ľudového štýlu. Výhodou šindľov je ich ľahkosť.

Plechová strešná krytina s kamenivom

Pokiaľ hľadáte jedinečnú strešnú krytinu, ktorá bude odolná, nadčasová a vyrobená zo špeciálneho prírodného kameniva, potom vám odporúčame zvoliť plechovú strešnú krytinu s kamenivom. Ide v podstate o vysokokvalitné oceľové plechy, ktoré majú na svojom povrchu dizajn kameniva.

Faktory, ktoré treba zohľadniť pri výbere strešnej krytiny

Vybrať si správnu strešnú krytinu pre svoju domácnosť predstavuje dlhodobejší proces, pri ktorom je potrebné zvážiť niekoľko faktorov a nielen to, aká krytina sa vám páči. Myslieť treba aj na sklon strechy, hmotnosť, cenu, povrch, materiál a farbu krytiny, ktorá bude ladiť k fasáde domu a podobne.

Dizajn strešnej krytiny

Materiál ovplyvňuje celkový dizajn strešných krytín. Netreba sa však zameriavať len na estetické hľadisko, skôr na to funkčné. Treba však rešpektovať určité aspekty, ako je napríklad fasáda domácnosti, tvar či sklon strechy. Následne je vhodné vybrať ten správny odtieň strešných krytín. V tomto prípade vám však odporúčame poradiť sa s výrobcom strešných krytín.

Odolnosť a kvalita krytín

Odolnosť a kvalita krytín úzko súvisí a aj s materiálom krytín. Pri výbere je preto potrebné zohľadniť, či bude krytina vystavená snehu, vlhkosti, dažďu a podobne. V prípade, že hľadáte krytinu, ktorá bude mechanicky odolná, potom zvoľte „Škridlová krytina“.

Životnosť a záruka strešných krytín

Materiál, odolnosť a kvalita následne ovplyvňuje životnosť a záruku krytín. V prípade, že sa nachádzate v prostredí s častým výskytom zrážok, je potrebné dbať pri výbere krytín aj na tento faktor. Životnosť súvisí aj s cenou krytín. Vedzte, že v prípade strešných krytín si platíte za kvalitu. Samozrejme, ak si vyberiete spoľahlivého výrobcu strešných krytín. Ak hľadáte výrobcu, ktorý vám zabezpečí bezpečné, odolné a kvalitné strešné krytiny, potom navštívte web https://www.blachotrapez.sk/. Správna starostlivosť a údržba o krytiny sa rovnako podieľa na dlhej životnosti krytín.

realizacia-bungalov-so-skridlovou-strechou-estima-blachotrapez

Strešná krytina Estima

Vybrať si strešnú krytinu môže byť skutočne problém. Pokiaľ však hľadáte kvalitu, potom zvoľte plechovú škridlovú krytinu Estima, ktorá je vyrobená z úcty k inováciám. Navyše zaručuje majiteľom kvalitu, komfort a bezpečnosť a práve tieto 3 vlastnosti by mala mať každá strešná krytina. Strešná krytina Estima od Blachotrapez je taktiež dostupná v rôznych dizajnoch a povrchových úpravách, a preto si vyberie skutočne každý.