Developerská spoločnosť J&T Real Estate sa pustil do výstavby jedného z ich najočakávanejších projektov v hlavnom meste s názov Eurovea 2. Jeho súčasťou by mal byť aj prvý obytný mrakodrap na Slovensku Eurovea Tower s výškou 170 m.

Plnohodnotná mestská štvrť

„Eurovea svojím významom a funkciami už dnes presahuje rámec bežného komerčno-rezidenčného projektu. Jej druhá etapa prinesie ešte niečo viac – plnohodnotnú mestskú štvrť. Verejné priestory, ihriská, relax na nábreží, reštaurácie, kaviarne, shopping, bývanie a kancelárie.“ Takto projekt opisuje aj samotný developer J&T Real Estate. Na pobreží Dunaja tak vznikne nová mestská štvrť s verejnými priestormi, športoviskami i budúcou električkovou traťou.

eurovea-2-2

Lukratívne byty

Rozšírenie nákupného centra Eurovea je naplánované do konca roka 2022. Každého asi zaujíma aj rok, kedy bude sprístupnená obytná časť tohto exkluzívneho komplexu. Byty sa začali predávať už počas leta minulého roka. Doposiaľ bolo v Eurovea Tower a nábrežnom bytovom dome Riversdale predaných už 65 % zo 485 rezidencií.

eurovea-2-0

Aká je ich cena?

Majiteľom by tak ich byty mali byť odovzdané v druhej polovici roka 2023. Podľa magazínu Forbes sa cena za m2 pohybuje na hranici 5000 €. Len pre porovnanie priemerná cena bytov v bratislavských novostavbách sa pohybuje niekde na hranici 2000 €. Ak si to všetko prepočítame na celkovú sumu bytu, tak za 4-izbák jeho majitelia zaplatia viac než neuveriteľných 620 000 €. Majitelia si tak okrem svojho bývania zaplatia aj bydlisko na najprestížnejšej adrese v meste.

eurovea-2-4

Charakter bytov

V ponuke je aj celkovo 45 veľkometrážnych bytových rezidencií s presklenými stenami a výhľadom všade navôkol. Bytové jednotky budú zároveň disponovať presklenými zábradliami s nekonečným výhľadom na rieku, mesto i krajinu. Na oficiálnej stránke projektu sa ďalej píše aj o vysokom štandarde, ktorý bude odrážať i 6 najmodernejších rýchlovýťahov, chladiaca a tieniaca technika najvyššej kvality a priestranná  vstupná lobby s recepciou. Čo by mohlo byť ešte väčším zdrojom luxusu, však?

eurovea-2-5

Blízko k prírode

Samozrejme, v tejto lokalite nebude chýbať ani v Bratislave tak potrebná zeleň. Tá bude situovaná priamo v nábrežnom parku s výmerou 25 000 m2 rozdeleným na zóny pre aktivity troch vekových kategórií. Projekt tak prispeje k zveľadeniu doposiaľ nevyužitého priestoru pod mostom Apollo. A nebude chýbať ani stromová alej. Môže to znieť ako „americký sen“. No sen, ktorý sa pomaly, ale isto stáva skutočnosťou!