Drevodomy sú nízkonákladové montované rodinné domy. Bývanie v nich je čím ďalej, tým viac trendy a hlavne úspornejšie, ako bývanie v murovaných domoch. Stojí vás to menej peňazí, času, a tým pádom aj menej nervov. O drevodomoch sa aj napriek tomu, že ich popularita rastie, hovorí málo a množstvo ľudí ani netuší, koľko výhod skrývajú. 

Drevo ako stavebný materiál

Obavy z toho, že dom z dreva bude mať nízku životnosť a nie je odolný voči vonkajším vplyvom sú úplne zbytočné. Drevo je najprirodzenejší stavebný materiál, ktorý je charakteristický svojou pevnosťou, dlhovekosťou a pružnosťou. Má dokonca tepelnú vodivosť a vie dobre kontrolovať vlhkosť. Pokiaľ hovoríme o drevodomoch, ani obavy z plesní a húb nie sú na mieste.

Budete vlastniť ECO bývanie

Nakoľko je drevo obnoviteľný zdroj, bude vám šetriť energiu už od úplného začiatku výstavby až po vykurovanie počas zimných mesiacov a zároveň budete bývať v dome bez uhlíkovej stopy. Navyše, ak vám drevodom postaví overená firma kvalitne, predídete tepelným stratám a váš účet za energie bude nižší.

viber_image_2021-09-07_12-37-50-194

Postavený za pár dní

Kým pri klasických rodinných domoch trvá niekedy aj niekoľko rokov, kým sa do domu budete môcť nasťahovať, pri drevodomoch je táto dĺžka výrazne kratšia. Realizácia hrubej stavby trvá zvyčajne 7 až 14 dní v závislosti od veľkosti a náročnosti montovaného drevodomu a celý proces stavby drevodomu trvá približne 6 mesiacov.

Odolný voči ohňu

Konštrukcia drevodomov dokáže odolať ohňu až počas 60 minút. Zároveň je  konštrukcia drevodomu chránená protipožiarnymi materiálmi.

Je cenovo dostupný

Samozrejme, finálna cena vášho drevodomu síce závisí od konkrétneho projektu, ktorý si vyberiete a na množstve požiadaviek, aké budete mať, no ich finálna cena je približne o 20 % až 30 % nižšia ako pri murovaných domoch. Základným rozdielom, prečo sú drevodomy lacnejšie, ale pritom kvalitné je fakt, že ide o suchu výstavbu, ktorá šetrí čas a peniaze. Takisto dostupnosť materiálu pri výstavbe drevodomu je niekoľkonásobne vyššia ako pri murovaných domoch.

viber_image_2021-09-07_12-37-47-968

Pokiaľ chcete bývať udržateľnejšie, lacnejšie a zároveň v modernom dome, drevodomy sú pre vás rozhodne správnou voľbou. Stačí si už len vybrať firmu, ktorá ponuka kvalitné a profesionálne služby, akou je Drevodom Zvolen a môžete sa tešiť na svoj vysnívaný dom.