Spoločnosť Pantone každý rok vyberá farbu roka. Zatiaľ čo minulý rok viedla zelená, tento rok patrí fialovej. Pantone zvolila farbu s názvom Ultra Violet, ktorá je presne taká, ako na fialových lentilkách. Ak chcete byť trendy, je nevyhnuté zakomponovať farbu roka nie len do vášho šatníka, ale aj do vášho interiéru.

Fialové prikrývky

grey-sofa-pillows

Chcete si priviesť farbu roka domov, ale pritom nechcete robiť veľké zmeny? Ideálnou cestou je pridať fialový vankúš, deku, sedáky, obrusy či iné doplnky. Fialový odtieň sa hodí k bielej, čiernej a dokonca aj k červenej.

Fialové koberce

carpet

Fialový koberček v prestieni alebo pod jedálenský stôl vytvorí dojem útulného a moderného príbytku. Fialové koberce majú ešte jednu výhodu. Nie sú ani úplne bledé ani tmavé, takže na nich nevidno špinu, ani psie chlpy.

Fialové doplnky

tulipPriznajte si, ako často si kúpite domov nejakú dekoráciu? Či už ide o malú vázu, sviečku či šálku, určite aspoň raz do roka pribudne niečo nové. Farbu roka môžete jednoducho zakomponovať napríklad tak, že si takéto maličkosti kúpite práve vo fialovej. Trendovo si môžete ozdobiť izbu aj rôznymi fialovými kvetmi ako je fialka, tulipán, orgován či nádherná fialová orchidea.

Fialové spestrenie

wonderful-purple-modern-wallpaper-idea-620x825

Čo tak nalepiť si fialovú tapetu na kúsok steny? Alebo zobrať fialový sprej a oživiť nudný nočný stolík? Odviažte sa, pridanie fialovej do nudnej každodennosti vám prospeje. Fialová pôsobí aktívne, kreatívne, zaujímavo a inšpiratívne.