Chystáte sa zariadiť svoju obývačku? Nájdite inšpiráciu pre jej dokonalý vzhľad. Pozrime sa spoločne na to, aké trendy pre obývačky náš čakajú v novom roku 2021.

 1. Multifunkčný priestor

  Práve v dnešnej dobe, kedy sa naše domácnosti menia na kancelárie či telocvične, sa viac úložiska určite zíde. Úložný gauč poskytne priestor na uloženie potrieb na cvičenie alebo kancelárskych potrieb. Preto je trend multifukčných priestorov veľmi očakávaný. Ľudia budú siahať prevažne po všestranných kúskoch nábytku a flexibilných úložných jednotkách, ktoré budú fungovať pre celú domácnosť.

  Living-room-trends-1-920x920

 2. „Modrá ako obloha“
  V prichádzajúcom roku bude IN modrá farba pripomínajúca oblohu. Modrá perfektne pasuje do rušných priestorov, kde podľa všetkého vytvárajú pokoj – napríklad v chaotickej rodinnej obývacej izbe. Modrá je jednou z farieb, ktorá pomôže vytvoriť v domácnosti pocit pokoja a harmónie. Práve tento odtieň dodáva nielen pocit pokoja, ale dodáva priestoru viac života a energie ako tradičný neutrálny tón. “Benjamin-Moore-Colour-of-the-year-2020-Buxton-Blue-HC-149-Blue-Danube-920x920

 3.  Prineste do vnútra viac zelene
  „V roku 2021 budeme pokračovať pri vnášaní zelene , najmä keď trávime viac času doma.  Očakáva sa, že naše izby budú plné raslín, ktoré sú jednoduché na údržbu, a väčších listnatých rastlín, vďaka ktorým budeme môcť v našich obývačkách uniknúť pred realitou, a zažiť pokoj a relaxáciu. 

  Living-room-trends-5-920x920
 4. „Klasické kvetinky“

  Klasická kvetinová tapeta sa vracia do našich obývacích izieb. Lepí sa však iba na steny, pokrýva tiež strop. Malé a tradičné kvetinové vzory, ako je napríklad klasický jazmín, nás spájajú späť s prírodou a cítime sa byť chránení, a to najmä keď siahajú až cez strop. living-room-trends-6-920x920

  5. Textúra Bouclé 

  Rozhodnite sa pre túto tkaninu a zakomponujte textúru bouclé do kúsku nábytku ako je pohovka, alebo do vankúša. Správnym skombinovaním a pridaním tejto mäkkej látky docielite kontrast vo vášom priestore. Vďaka tmavým farbám bude materiál zo slonovinovej textúry bouclé skutočne zaujímavý.

  Living-room-trends-10-920x920