Hľadáte spôsob ako skrášliť svoju obývačku? Máme tu pre vás riešenie, ktoré z vášho priestoru vytvorí unikátny priestor. Dizajnové vázy do vašej obývačky. Vázy nemusia byť len nudné a obyčajné. Sú krásnym doplnkom, ktorý dotvorí vašu obývačku. Dokonca má aj svoje využitie a viete si pomocou nej predĺžiť životnosť vašich kvietkov. Váza sama o sebe, aj bez kvetov, vie byť čerešnička na torte pre váš interiér.

Screenshot-2022-05-26-at-14.02.40
Zdroj: feelhome.sk

Pri výbere správnej vázy by ste mali vziať do úvahy:

Materiál

Vázy môžu byť keramické, ale môžu byť vyrobené aj zo skla, kovov alebo rôznych recyklovaných materiálov. Je to len na vás a na tom, čo sa hodí do vášho štýlu. Ak je váš interiér zariadený v minimalistickom štýle, tak keramická alebo sklenená váza je vhodná voľba. Ak preferujete mestský industriálny štýl, siahnite skôr po váze zo zaujímavých kovov alebo recyklovaných materiálov. Obľúbený a veľmi netradičný materiál je korok, z ktorého vznikajú naozaj unikátne vázy.

Tvar

Tvar vašej vázy je veľmi dôležitý, keďže dotvára celý jej vzhľad. Znovu záleží od toho, aký štýl sa vám páči. Možností je naozaj neúrekom a vy si už teraz môžete vybrať čokoľvek.

Screenshot-2022-05-26-at-13.58.39
raduacrystal.cz

Aranžmá

To, čo je vo váze, má veľký vplyv na to, ako konečný produkt vyzerá. Do vašej vázy môžete dať kvietky, čerstvé alebo suché. Umelým kvetom by sme sa radšej vyhli, ale aj tie môžu vyzerať dobre, ak vyberiete kvalitné umelé kvety. Konáriky sú tiež možnosť, čím skrášliť vašu vázu, najlepšie pasujú do minimalistického štýlu. Pokiaľ ste si vybrali sklenenú vázu, máte viac možností. Dovnútra môžete vložiť piesok a mušle, rôzne kamienky, sklenené guličky, listy a hocičo iné, čo vám príde na um, aby ste vytvorili dokonalú dekoráciu.

Screenshot-2022-05-26-at-14.13.55
Zdroj: feelhome.sk

Farba

Ďalší dôležitý aspekt pri výbere vašej novej vázy je samozrejme farba. Môžete sa rozhodnúť ísť pre “raw” efekt a vybrať si vázu v prirodzenej farbe materiálu, z ktorého bola vyrobená. Znova aj pri farbách máte nespočetne veľa možností. Momentálne sú populárne strieborné alebo zlaté vázy, ktoré hneď upútajú vašu pozornosť v každom priestore. Ďalšie obľúbené farby sú jemné tóny béžovej, krémovej, hnedej a iných zemitých farieb. Aj s touto možnosťou sa môžete vyhrať. Existujú vázy, ktoré majú zlaté pukliny, nakreslené tvary alebo sú viacfarebné. Ak sa neviete rozhodnúť pre jednu možnosť, berte ich všetky!

Vyrobte si sami

Nenašli ste vázu presne podľa vašich predstáv? Nič nepridá hodnotu doplnku tak, ako vlastnoručná výroba. Pri tvorbe tohto krásneho produktu sa nielenže viete uvoľniť a prísť na nové myšlienky, ale ak si ju vytvoríte s vašimi najmilovanejšími, tak získate nové spoločné spomienky. Stačí vám modelovacia hmota, troška vody, miska a nôž.

Nezabudnite si nachystať aj utierky na očistenie rúk a upratanie neporiadku. Hmotu si pomocou vody navlhčite, aby sa vám s ňou lepšie pracovalo. Potom hmotu rukami alebo valčekom vyvaľkajte, aby bola všade približne rovnako hrubá. Vyrežte si ľubovoľný tvar a ten následne prehoďte cez misku, ktorú ste mali nachystanú.

buk
Zdroj: robene.sk

Ak chcete predísť zbytočnému neporiadku, môžete si misku predom zabaliť do plastovej fólie. A máte hotovo! Takto hmotu nechajte zaschnúť. Podľa toho, akú misku ste použili a aký tvar ste vyrezali, bude vaša váza vyzerať. Predstavivosti sa medze nekladú a namiesto misky môžete použiť natiahnutý špagát. Tým bude vaša váza veľmi úzka a moderná. Je to len na vás! Ak vám váza poriadne uschla, môžete ju položiť na poličku alebo natrieť vašou obľúbenou farbou. Zabavte sa!

Teraz, keď už viete, že vázy nie sú ani zďaleka nudné, máte predstavu o tej vašej? Dúfame, že vám náš článok pomôže s výberom nového doplnku, ktorý dotvorí váš domov. Zaujímave a jedinečné vázy určite nájdete aj na stránke feelhome.sk