Každý, koho čaká rekonštrukcia alebo aspoň zmena zariadenia, premýšľa, ako si túto úlohu uľahčiť, aby ušetril čas, energiu, nervy a neporiadok, nehovoriac o nákladoch. Existuje jeden spôsob, ako to urobiť – fototapety! Ak máte časť steny, ktorá si priam žiada využitie, ale nákup viacerých políc alebo závesných drobností neprichádza do úvahy, potom bude fototapeta ako dekorácia to pravé!

Moderné fototapety – nápad na štýlový interiér

Obrovský výber vzorov vám môže spôsobiť závraty, ale veľmi príjemné! Každý si môže ľahko nájsť perfektnú fototapetu, či už s krajinou alebo s abstraktným vzorom, ale aj so zvieratami, kvetmi, a dokonca aj s geometrickými vzormi. Nalepenie fototapety na stenu je veľmi jednoduché – stačí len trpezlivosť, presnosť a samozrejme dokonale hladký povrch, a tiež príslušenstvo – vhodné lepidlo a handrička na vyhladenie. K dispozícii sú aj samolepiace fototapety, ktoré sa lepia rovnakým spôsobom, ako dyhy na nábytok. Tí, ktorí sú zruční, určite ocenia takéto riešenie – vyhnú sa totiž škvrnám od lepidla alebo riziku prebytočného lepidla pod fototapetou. Sú to jednoducho veľké samolepky. Vyžadujú rovnakú presnosť a precíznosť ako klasické fototapety, ale je oveľa jednoduchšie ich odstrániť z povrchu. Zaujímavé je, že tieto moderné fototapety môžete nalepiť na akýkoľvek rovný povrch pod podmienkou, že je správne pripravený.

Akú fototapetu zvoliť do interiéru?

Moderné fototapety lákajú svojimi vzormi a sú veľmi obľúbenou voľbou do spálne a aj do obývacej alebo detskej izby. Akú fototapetu vybrať, je otázkou vkusu, a pokiaľ ide o typ, je už známe, že oveľa pohodlnejšie sa bude nalepovať samolepiaca tapeta, ktorá nevyžaduje lepidlo. Celý proces aplikácie však vyzerá úplne rovnako. Je lepšie mať niekoho, kto vám pomôže a pristupovať k práci s dostatkom času a trpezlivosti.