Sviatočné obdobie je rovnako o obdarovávaní a trávení času s rodinou, ako aj o rituáloch, ktoré robíme každý rok: pitie horúcej čokolády počas rýchlej prechádzky vonku, pečenie dobrôt, o ktoré sa môžu podeliť všetci, či zdobenie stromčeka s celou rodinou. To je dôvod, prečo vianočné vône vykúzlia tie najlepšie pocity – takže aj keď síce ešte nie je ten veľký deň, už teraz môžete prevoňať váš domov Vianocami. Urobiť tak môžete týmito jednoduchými domácimi vianočnými vôňami.

#1 Zapáľte si sviečku

Toto je najjednoduchší spôsob, ako rozvoniate váš domov vianočnými sviatkami. Zapáľte si sviečku s vôňou Vianoc. Existuje množstvo takýchto vôní, ktoré si môžete vychutnať. Buď sa držte klasických vôní ako škorica, borovica, či myrha alebo skúste niečo trochu iné, ako je zázvorový chlieb, cukrová trstina alebo čerstvý rezaný vianočný stromček.

closeup-video-christmas-wreath-with-burning-candles-perfect-background-backdrop-christmas-new-year-scaled-e1639666681961

#2 Vymeňte mydlo na ruky  

Naplňte pumpičku na mydlo tekutým mydlom pripomínajim vašu obľúbenú sviatočnú vôňu. Môžete pridať pár kvapiek svojho obľúbeného sviatočného esenciálneho oleja.  Nemusí to byť nič luxusné – dokonca aj mätové tekuté mydlo na ruky vám pomôže pripomenúť si Vianoce!

#3 Povešajte si ihličie

Váš vianočný stromček nie je jediná vec, ktorá môže vyžarovať tú klasickú ihličnatú vôňu. Zaveste veniec alebo kyticu z ihličia do všetkých izieb v interiéri, aby ste naplnili miestnosť drevitou arómou. Aby vôňa vydržala o niečo dlhšie, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z ihličia.

#4 Uvarte „hrniec Vianoc“

Pre rýchlu sviatočnú vôňu u vás doma postavte hrniec s vriacou vodou na sporák a nazbierajte nejaké zásoby zo záhrady alebo špajze. Pridajte pomaranče, klinčeky, muškátový oriešok, ihličie a škoricu a všetko spolu duste na nízkej teplote, aby sa vaším domovom rozniesla tá správna sviatočná vôňa.

#5 Používajte vianočné esenciálne oleje

Nakvapkajte si večer do zvlhčovača zmes teplých, upokojujúcich esenciálnych olejov, aby ste vo svojom domove okamžite cítili sviatočnú vôňu. Vyskúšajte tieto tradičné sviatočné vonné oleje – tekvicový koláč, cupcake, sušienky, kávový koláč alebo perník.

#6 Upečte si perníčky

Existuje niečo lepšie ako vôňa zázvoru, vanilky a škorice, ktorá sa nesie vaším domovom? Myslíme si, že nie. Upečte si perníčky!