Ak máte neustály problém s odkladaním vecí v kuchyni, mali by ste sa pokúsiť zväčšiť váš odkladací priestor na maximum. Možností, ako tak urobiť, je nespočetne veľa. Pre zväčšenie vašej predstavivosti vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ako na to!

Vyhadzujte!

Ak máte veľa vecí, no málo priestoru, mali by ste sa v prvom rade zamerať na zredukovanie toho, čo potrebujete a čo už vo vašej domácnosti nemá využitie. Prvým spôsobom, ako zatočiť s neporiadkom vo vašej kuchyni je práve vyhodenie všetkých zbytočností. Pamätajte pri tom, že menej je niekedy viac!

small-kitchen-cabinets-with-storage-solutions

Police

Najjednoduchšie a najlacnejšie, čo môžete pre vašu kuchyňu urobiť, je namontovanie otvorených políc, na ktoré môžete veľmi vkusne poukladať váš ukážkový riad. Nemusí to byť žiadny porcelán. Aj biely minimalizmus v kombinácii s drevom vie vo vašej kuchyni urobiť doslova zázraky! Avšak, nezabúdajte na utieranie prachu J

landscape-1470662505-kim-lewis-small-kitchen

Mobilné police

Ďalším skvelým spôsobom, ako upratať neporiadok je úzka postranná polica na kolieskach. Môžete do nej „schovať“ všelijaké zaváraniny, ktoré aktuálne nepotrebujete a zasunúť ju do kútika vedľa vašej existujúcej kuchynskej linky.

06-small-kitchen-storage-organization-ideas-homebnc

Skrinka

Vyhodili ste už nepotrebné veci? Určite vám vznikol priestor navyše. Ak si vyhradíte jednu vstavanú skrinku namiesto neexistujúcej špajze, problém bude hneď vyriešený! Môžete si do nej prikúpiť rôzne oddeľovače priestoru alebo jednoducho vytvorenie deliacu čiaru pomocou toho, čo už máte doma, napr. malé fľaštičky s korením alebo úzke fľaše s olivovým olejom a balsamicom.

2ae07733b4f96111e93e30c5baa95c8c

Vešiaky

Kreatívnych nápadov nie je nikdy dosť. Preto by ste sa mohli zamyslieť aj nad alternatívou postranných háčikov a vešiačikov. Vaše varešky sa tak stanú originálnym dizajnovým doplnkom vašej kuchyne.

Small-Kitchen-Storage-Idea-For-Perfect-Space-Utilization-610x450

Pokrievky

Neviete si dať rady s pokrievkami na hrnce? Ideálnym riešením je jednoduché a lacné riešenie v podobe akýchsi zakladačov a oddeľovačov. Pokrievky hrncov sa tak už nebudú váľať kdesi v skrinke alebo jednej veľkej nádobe na ne, ale ostanú pekne usporiadané v jednom rade. Takéto riešenie je okrem atraktívneho vzhľadu aj mimoriadne funkčné a užitočné.

maxresdefault

Zistite, ktoré bylinky sa najjednoduchšie pestujú doma. A vedzte, že ani taká miestnosť ako kúpeľňa, nemusí byť vôbec nudná. Ak sa chystáte rekonštruovať vo veľkom, prezradíme vám aj naše tipy, ako prerobíte váš malý mestský balkón na dokonalú oázu pokoja.