Dekorujete dom a už vám chýba iba kúpeľňa? Alebo jednoducho rekonštruujete staré bývanie? V každom prípade vedzte, že kúpeľňa nemusí byť nudná. Toto je 8 kreatívnych nápadov, ako vašej kúpeľni dodať chýbajúci šmrnc! 

Monochromatizmus

Máte nejakú obľúbenú farbu? Tak prečo sa jej nedržať aj pri vytváraní kúpeľňového dizajnu? Okrem toho, že je to v súčasnosti mimoriadne IN, vytváranie návrhu bude oveľa jednoduchšie. Nepotrebujete premýšľať nad tým, čo sa k tejto farbe hodí a čo nie.

Prírodné materiály

V našich končinách je to síce nezvyčajné, no priestory kúpeľne môžu mať rovnaký nádych prírody ako vaša obývacia izba či kuchyňa. Materiály ako tehla a kameň pridávajú priestoru úplne novú dimenziu. Ak ale pridáte aj drevené doplnky ako nádobka na mydlo či zubné kefy, vaša kúpeľňa bude vyzerať o úroveň vyššie.

gols

Zlatý akcent

Súčasná doba ponúka mnohé originálne doplnky. Jedinečný dizajn viete jednoducho vytvoriť aj pomocou takého detailu ako zlaté vodovodné batérie a kohútiky alebo rúčky na skrinkách. Tie vytvárajú dizajn nabitý luxusom v štýle art deco!

Ozdobte všetky kúty

Nachádza sa vo vašej kúpeľni prázdne miesto? Neviete, ako ho zaplniť? Ozdobte ho! Zelené rastliny vašej kúpeľni dodajú kúsok života a vytvoria dokonalú oázu pokoja a veľmi potrebného relaxu.

plants

Kombinujte štýly

Nevadí, že vaša kúpeľňa nie je dokonalou ilúziou v jednom dizajnérskom slohu. Trochu škandinávska, sčasti priemyselná so stredomorskými detailmi a zlatými akcentmi. Skrátka, z každého rožka troška!

Z malej veľká!

Nedovoľte, aby vás malé miestnosti odradili od toho, aby ste boli kreatívni. Je vaša kúpeľňa príliš malá pre police s množstvom hĺbky? Pridajte extra úložný a vertikálne orientovaný priestor! Pridajte ručné uteráky a kvetinky, aby sa miestnosť ešte viac rozjasnila. A čo je najdôležitejšie, pohrajte sa s farbou!

art

Pridajte umenie

Ešte stále sa vám zdá tento priestor fádny, nevýrazný a bez štipky originality? Pridajte váš obľúbený umelecký kúsok v podobe obrazu na stene alebo nedbalo položeného napr. na samotnom umývadle. S takýmto doplnkom bude aj každodenné čistenie zubov väčšia zábava!

Namaľujte strop

Pamätáte si ešte trend v maľovaní bočných stien farebne a stropu nabielo? Do módy sa aktuálne dostáva presne opačný trend. A síce, farebný strop. Nadčasové a neutrálne farby dodajú priestoru potrebnú dávku nadčasovosti! Alebo si len vyberte vašu obľúbenú farbu.

Nestihli ste si prečítať naše posledné články? Horsa do toho! Ako dodáte vašej záhrade rustikálny vzhľad, vašej obývačke mediterraneanský štýl alebo malému balkónu iskru sa dozviete práve tu.