Interiéry v bohémskom štýle vznikli už v 19. storočí v Paríži. Hlavnou inšpiráciou štýlu boho, ako mu hovoríme dnes, sú umelci a spisovatelia, ktorí verili, že kreativita je viac ako peniaze. Ak máte aj vy dušu umelca, kreatívne myslenie a radi robíte veci inak, interiérový štýl boho si zamilujete. Inšpirujte sa kľúčovými prvkami, vďaka ktorým premeníte aj nudný interiér na dokonalú bohémsku oázu pokoja a kreativity. 

Čo charakterizuje boho štýl? 

Charakteristickými prvkami interiéru v boho štýle sú predovšetkým farby, vzory a textúry. Celý interiér by mal byť navrhnutý tak, aby vo vás vzbudzoval radosť a plnil vaše vlastné potreby. Cieľom je dosiahnuť atmosféru, ktorá odráža vašu osobnosť. 

stylish-bohemian-interior-home-office-space-with-wooden-desk-rattan-armchair-brown-mock-up-poster-frame-macrame-office-supplies-lamp-decoration-elegant-personal-accessories-home-decor-scaled

Farebná paleta

Pri výbere farebnej palety do boho interiéru by ste mali siahnuť po sýtych farbách ako je oranžová, smaragdová, žltá či ružová. Rozsah ich použitia je však len na vás. Môžete si vytvoriť interiér, ktorý bude explóziou farieb alebo čistý priestor, ktorý sýte farby len dopĺňajú. Primárne sýte farby skúste doplniť o neutrálne odtiene béžovej, hnedej či bielej, aby sa vám podarilo dosiahnuť požadovaný balans. 

Nábytok v boho štýle 

Každý interiér stojí na výbere vhodného nábytku. Keďže bohémsky štýl je tak trochu bez pravidiel, nebojte sa kombinovať rôzne štýly nábytku. Aktuálne sa pri zariaďovaní boho interiérov najviac využíva minimalistický nábytok zo svetlého dreva. Siahnite po jednoduchej komode, stole, či polici a svoje odvážné nápady realizujte až pri výbere čalúneného nábytku, akým je sedačka či stoličky do jedálne. Práve tam môžete upustiť uzdu vašej fantázii a oživiť priestor farbami. 

stylish-boho-compostion-living-room-interior-with-design-beige-sofa-coffee-table-stool-wicker-baskets-personal-accessories-brown-white-pillows-plaid-cozy-apartment-home-decor-scaled

Útulné textílie

Jedným z dôležitých pilierov tohto štýlu je vytvoriť interiér, ktorý bude útulný. Pomocou správnych textílii sa vám podarí dosiahnuť tento efekt najjednoduchšie. Pridajte do miestnosti odvážne a útulné závesy, prikrývky či vankúše. Pri výbere sa nebojte farieb, vzorov ani textúr. Práve tie vám pomôžu vytvoriť dokonalý bohémsky interiér

Bohémske dekorácie

Jednoduché, odvážne, farebné a osobné. To všetko by malo charakterizovať výber správnych dekorácii do boho interiéru. Pôvodnou myšlienkou boho štýlu je vybrať dekorácie, ktoré vo vás vyvolávajú spomienky, reflektujú vašu osobnú kreativitu a sú pre vás cenným kúskom. Výborný spôsob ako splniť všetky požiadavky na dekorácie, je vyrobiť si vlastné. Nechajte svoju fantáziu pracovať a dotvorte svoj interiér dokonalými dekoráciami, ktoré odrážajú vašu kreativitu. Vyrobiť si môžete čokoľvek od vlastnej hlinenej vázy, cez obrazy na stenu až po typické boho dekorácie z macramé. 

cozy-interior-stylish-bedroom-with-design-decoration-neutral-macrame-dried-flowers-vase-basket-beautiful-bed-sheets-blanket-pillows-personal-accessories-template-scaled

Pamätajte, že interiér vytvárate predovšetkým pre seba a svoje vlastné pohodlie. Vyberajte si veci, ktoré sa páčia vám a nechajte ich vo vašej domácnosti vyniknúť v plnej kráse.