Letné dekorácie sú o prinášaní radosti a šťastia do domova, ale aj o oslave farieb a predmetov spájajúcich sa s danou sezónou. Či už leto trávite doma na dvore alebo cestujete na dovolenku, vždy je domov miestom, kam sa môžete vrátiť a svoje šťastné spomienky uchovať napríklad aj vo forme dekorácií. Aby sme vás však inšpirovali, ako dať vášmu domovu letné osvieženie, zhromaždili sme pre vás tipy na zaujímavé dekoračné nápady, ktoré prinesú letnú mágiu bez ohľadu na počasie.

Vezmite si kus prírody aj do vašich domov

Príroda je skvelým miestom, odkiaľ môžete čerpať inšpirácie na dekorácie do svojej domácnosti. Ak chcete priniesť trochu exteriéru do interiéru svojej domácnosti, mali by ste zvoliť výrazné kvety. Dodajte svojmu domovu žiarivé letné farby čerstvo natrhanými kvetmi, ktoré prinesú vášmu domovu ten správny nádych a krásnu letnú atmosféru.

trhané-čerstvé-kvety-letné-dekorácir

Letné dekorácie sa nezaobídu bez výrazných farieb a textílií

Letné zdobenie je o nových a moderných nápadoch. Tie zahŕňajú žiarivé farby, izbové rastliny, etnické motívy a dekoratívne doplnky. Počas leta môžete využiť v interiéri svojej domácnosti napríklad dekorácie v zelených farbách, a to či už vo výrazných alebo v pastelových odtieňoch. Môžete sa inšpirovať taktiež vzormi tropických rastlín. Rovnako aj dekorácie v bielych a svetlých odtieňoch sú skvelým spôsobom, ako v lete vytvorite v interiéri svojej domácnosti pocit sviežosti. Pokiaľ máte bielu sedačku, potom farebné vankúše s jemnou potlačou na nej naozaj vyniknú. Pokojne môžete použiť tiež ružové alebo žlté vankúše, ktoré miestnosti dodajú správny letný šmrnc.

zelené-dekorácie-do-domácnosti

Aj letné textílie váš môžu naladiť na dovolenkovú atmosféru. Pri výbere letných textílií je dôležité dbať na farebnosť, energiu a hravé geometrické vzory či pásiky. Letné textílie ako obliečky na periny sú skvelým spôsobom, ako ušetriť peniaze pri dekorovaní domácnosti. Farebné botanické vzory (napríklad na posteľnej bielizni) okamžite pozdvihnú náladu v miestnosti a aj vám. Aby motív naozaj vynikol, obmedzte farebnosť steny a ostatné doplnky na minimum. 

Trochu lesku a glamu na letné dekorácie

Letné trendy interiérového dizajnu tejto sezóny zahŕňajú teplú metalízu, ako je bronz, meď, mosadz, žlté a ružové zlato. Kovové akcenty môžete využiť v prípade svietnikov, rámov na obrazy, tienidiel, ozdobných misiek či napríklad kvetináčov. Letné dekorácie by jednoducho mali svietiť. Metalické letné trendy môžete v interiérovom dizajne kombinovať v rôznych tónoch. Ak máte vo vašej kuchyni spotrebiče z nehrdzavejúcej ocele, zvyšné pomôcky, ako je napríklad riad, príbor, drez, stojan na víno či kľučky na dverách skriniek môžu byť v teplejšej bronzovej farbe. 

Aplikujte aj letné vzory

Medzi obľúbené letné motívy patria napríklad banánové listy, palmy, kvety, ovocie, svetlé zvieracie vzory, mušle, koraly alebo farebné prúžky a bodky. Veľmi populárnym letným vzorom sú taktiež plameniaky. Či už sú to kvety alebo zvieracie vzory, so správnym vzorom môžete zmeniť celú atmosféru miestnosti. Trendy interiérového dizajnu tohto leta uprednostňujú potlače, ktoré zdôrazňujú farebné kontrasty. Koniec koncov, je leto, takže sa nemusíte báť trochu poblázniť plameniakmi, len to nepreháňajte s gýčovými štýlmi. Dekoračné vzory a farby inšpirované marockým dizajnom, harmonicky zapadajú do svetlých a slnečných interiérov. V minimalistických interiéroch môže správny výber odvážnych vzorov pozdvihnúť váš štýl a zároveň zachovať elegantnú jednoduchosť.

farebné-letné-dekorácie

V letnom období by ste do svojho interiéru domácnosti mali zaradiť výrazné farby a vzory. Dokonca aj malé zmeny, ako sú nové rámy na fotografie alebo vankúše, môžu zmeniť váš domov na nepoznanie. Pokiaľ pôjdete s trendmi letného dizajnu interiérov, budete sa vo svojom domove cítiť dobre, sviežo a dokonca vás to môže inšpirovať pri tvorení vašej práce alebo čohokoľvek iného.