Toto slovo je škandinávskeho pôvodu označujúce pohodu a spokojnosť. Ako však tieto pocity prenesiete do pohodlia vášho domova? Postačí vám na to našich 5 TOP jednoduchých trikov. Na vašej ceste za útulným bývaním vám tak už nebude stáť v ceste absolútne nič!

Sviečky

Skúste si pojem hygge pretaviť do hmotného predmetu. Asi nebudeme ďaleko od pravdy, keď budeme tvrdiť, že 90 % z nás si predstaví horiace sviečky a s nimi spojené teplo, ktoré do nášho domova prinášajú. Keďže teploty tohto chladnejšieho počasia sa budú už len znižovať, trochu tepla pôsobí ako balzam pre dušu.

kreslo

Hudba

Je vedecky dokázané, že rôzne druhy hudby na nás majú rozdiely vplyv. Zatiaľ čo heavy-metalová hudba v nás vyvolá nepokoj a neustálu túžbu vyzliecť sa z vlastnej kože, tá pokojná nám do života vnáša potrebnú harmóniu. Preto neexistuje nič príjemnejšie ako pohodová jazzová hudba na večer.

Deka

Tento interiérový doplnok nemusí nevyhnutne slúžiť na zakrytie. Úplne v pohode si vystačí ako samostatná jednotka. Už len deka prehodená cez operadlo vášho gauča alebo poskladaná v koši na deky a vankúše prispieva k zútulneniu vášho domova.

refer_hygge

Vôňa

Teplý čaj. Čerstvo zomletá káva. Vôňa čerstvo upečeného chleba. Aromaterapické oleje či parfémy. Vyberte si vôňu najpríjemnejšiu práve pre vás. Avšak, neprekrývajte „smrad smradom“ klasickým osviežovačom vzduchu v podobe vanilky, ópia či borovice. Tieto vône môže úplne jednoducho skĺznuť od luxusného pocitu k lacnej orientálnej parfumérii.

Ticho

Vyberte si niečo, čo vám prinesie tiché potešenie. Pre niekoho je to chvíľka meditácie alebo spánku, pre iných varenie alebo hodinka čítania v pohodlí domova. Môže to byť čokoľvek, čo vám prinesie pocit pokoja a vnútornej harmónie.

knihy_hygge

Snack

Vyrovnaný pocit je nevyhnutne spojený aj s malým pôžitkom. Preto si k vašej obľúbenej činnosti nezabudnite prihodiť malý snack. Trochu nakrájaného ovocia, mištička pukancov alebo kocka – dve čokolády ešte nikomu neuškodila.

Poriadok

Ak už ste sa dostali na líniu hygge momentu vedzte, že základom je dokonalá čistota domova bez rozrušení spôsobených neporiadkom. Preto, dbajte na to, aby sa vám táto nepríjemná povinnosť nekopila a radšej upratujte minimalisticky.