Plánujete oživiť steny svojho domu alebo bytu? Tento rok sa bude, čo sa týka interiérových trendov opäť zaujímavý. Tu znova platí, že v jednoduchosti je krása, a keď si zvolíte niektorý z módnych odtieňov, nechajte ho vyniknúť naplno, nekombinujte ho už  v rámci jednej miestnosti zbytočne s inou farbou, ktorá nie je neutrálna. Potom to určite nevyzerá pekne a vkusne.

Záleží na veľkosti izby

  • Ak máte veľkú obývačku, natrite všetky steny okrem stropu.
  • Ak máte malú obývačku, natrite steny a strop svetlou farbou a podlaha môže byť tmavá.
  • Ak je izba úzka, tak farebne namaľujte iba jednu úzku stenu, ostatné nechajte biele.
  • Ak je izba široká, vymaľujte na tmavo dlhšie steny. Strop a zadná stena má zostať svetlá.
  • Vysoká obývačka by mala mať tmavší strop a podlahu ako zvyšok.
  • Na optické zväčšenie nízkej obývačky použite na zadnú stenu zvislé pruhy.

Púdrovo ružová

Prekvapením v interiérových farebných trendoch je jemná svetlá ružová farba.  Pri výbere tejto farby s ňou pracujte opatrne. Na steny sú najvhodnejšie úplne jemné odtiene, kombinované bielym nábytkom a doplnkami, pripadne ju môžete kombinovať so sivou. Kovové odtiene doplnkov však spolu s červenkastou či ružovou pôsobia gýčovo.

Karmínovo červená, bordová

Karmínovo červená v rôzne intenzívnych odtieňoch až do bordovej a vínovočervenej je absolútnym hitom tohto roka. Nádherne ladí s bielou, ktorá ju zároveň odľahčuje. Vytvára zvláštnu atmosféru harmónie a tepla domova. Hodí sa  k modernému historizujúcemu štýlu a vintage. Odporúčame ju použiť na steny do svetlých priestorov, vtedy dostane tú správnu dynamiku.

farba-steny

Minimalizmus v podobe pastelov

Biele steny už mali možnosť zažiariť v minulosti. Pastelové odtiene sú trendovou vlnou, ktorá by mala nazrieť do každého kúta bývania. Pastelové farby poskytujú aj pocit bezpečia, pokoja a pohody. Aj to je dôvod, pre ktorý sa vracajú v podobe veľkých plôch a nielen pekných dekorácií.

Tmavosivá

Tento krát je v móde hutnejší tmavosivý až antracitový odtieň. Pri tejto farbe si môžete byť istí, že akémukoľvek priestoru dodá eleganciu a štýl. Vynikne v obývacích priestoroch, či v decentných spálňach.

Šalviovo-zelená, machová, či sivozelená

Hitom je tiež zelenkastá s nádychom sivej farby. Tento zaujímavý odtieň, niekedy aj s prienikom do tyrkysovej v rôznej sýtosti dodá domovu sofistikovaný šmrnc. Svetlejšie odtiene môžete použiť na celé steny, tmavšie opäť viac vyniknú na menších priestoroch.