Chaty sú neodmysliteľne späté s vidieckym prostredím a prekypujú prírodnými materiálmi a jemnými zvetranými textúrami.

Interiér chát

Malé, ale krásne chatky sú zaplavené historickými kamennými a drevenými
podlahami, ako aj rustikálnymi stropnými trámami. Tieto prvky dodávajú interiérom chát jedinečný charakter.

Chatový štýl je predovšetkým o zachovaní a prevedení cenných pôvodných prvkov, ako aj o vytvorení útulných priestorovpocitu domova. Štýl chaty sa vyznačuje použitými sviežimi farbami a prírodnými prvkami. Najlákavejším aspektom chatového štýlu je, že sa vďaka nemu cítite pohodlne, útulne a okamžite ako doma.

dreveny-interier

V skutočnosti neexistuje žiadny správny či nesprávny spôsob, ako možno pristupovať k vytvoreniu útulného štýlu chát. Začlenením niekoľkých interiérových nápadov
do objektu, môžete vytvoriť teplý a príjemný priestor. Očarujúci štýl zdobenia chát vytvoríte pomocou použitia kvetinových vzorov, organických textúr, zvetraných povrchových úprav, ako aj použitím tradičných línií. Pri dekorovaní interiéru chát sú všetky vzory sú vítané.

Dizajn interiéru chaty dotvárajú tieto prvky

Drevo

Regenerované alebo natreté drevo je vždy neoddeliteľnou súčasťou dizajnu interiéru chaty. Tmavé prírodné drevo je skvelou alternatívou pre tých, ktorí chcú svojmu druhému domovu dodať hĺbku a kontrast bez pridania akejkoľvek inej farby. Skvelou voľbou je aj zvetrané drevo, pretože rozbíja biely základ.

Farby

Dizajn chaty je predovšetkým o vytváraní svetlých, vzdušných a jedinečných priestorov.
Ak chcete pri plánovaní interiéru chaty použiť farby, skúste sa držať neutrálnych a pastelových odtieňov. Použitie jemných farieb, ktoré sa vyskytujú v prírode, je tým najlepším riešením pre vytvorenie príjemného dojmu. Na steny môžete použiť akúkoľvek farbu od bielej po tlmené farby.

svetly-interier

Biela je však v tomto prípade zlatým štandardom. Niektoré interiéry chát dokonca zachádzajú tak ďaleko, že svoj dizajn stavajú na úplne bielom vzhľade. Vďaka bielej farbe bude miestnosť pôsobiť jednoducho a sofistikovane. Pre svieži a čistý vzhľad tiež môžete bielu farbu kombinovať s bledohnedou alebo svetlou sivou. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, nezabudnite sa pohrať s množstvom rôznych odtieňov, vzorov a tvarov, aby ste miestnosti poskytli dostatok rozmanitosti.

Rastliny

Rastliny sú ideálne na vytváranie jemných farebných variácií, ako aj na vytvorenie prirodzenej atmosféry. V chatkách, ktoré sú staršie, môžu skutočne pomôcť vysporiadať sa aj s vlhkosťou vo vzduchu.

Nábytok

Drevo, tepané železo a prútený nábytok dodávajú interiérom chát neformálnejší nádych. Pri zariaďovaní chaty má však prednosť masívny nábytok z prírodných materiálov, ktorý je stále aktuálny a trendy. Okrem toho, že má masívny nábytok skvelé vlastnosti, je aj dizajnovo veľmi lichotivý. Pri nábytku z masívu tiež môžete počítať s tým, že takýto nábytok nikdy nevyjde z módy. Je tiež veľmi odolný, a preto si zachováva svoj vzhľad aj po rokoch používania.

Interier-chaty-drevo

Dekorácie

Aj keď nepatríte medzi vášnivých čitateľov, polica na knihy sa do interiéru chaty dokonale hodí. Pri dekorovaní chaty pokojne môžete použiť aj rôzne vintage či starožitné predmety, ktoré dodajú chate trochu sofistikovanosti.

Pri zariaďovaní a dekorovaní chaty majte vždy na pamäti faktor útulnosti a pohodlia. Pokojne zvoľte nábytok a doplnky, ktoré vzhľadom pripomínajú, že už niečo za sebou majú. Čo sa týka farieb, vyberte skôr neutrálne a prírodné odtiene, ktoré vás ani rokmi neomrzia. Dizajn interiéru však nemusí byť jednoliaty. Nebojte sa tiež použiť žiarivé farby a najmä kvety.