Poznáte to, vždy sa doma nájde niečo, čo by chcelo opraviť, vymeniť alebo vylepšiť. Ak momentálne nemáte na veľkú renováciu financie, povieme vám, ako váš interiér vynoviť aj s nízkym rozpočtom. Postačí vám nápad, šikovné ruky a váš domov bude ako nový. 

Pripravte si plán

Plánovanie je pri renovácii jedným z najdôležitejších krokov. Naplánujte si čo všetko by ste radi v domácnosti vynovili a určite si priority. Ak si chcete byť istý, že vás renovácia nebude stáť majland, choďte na to postupne. Začnite tým, čo si vyžaduje najväčšiu námahu a drobné detaily si nechajte na záver. Súčasťou plánu by mala byť aj predstava o novom interiéri. Ujasnite si, aký výsledok od renovácie očakávate. V tomto prípade vám pomôže moodboard zložený z obrázkov a inšpirácii.

couple-making-plans-together-redecorate-home-scaled

Vymaľujte celý interiér

Vyžadujú si vaše steny trochu nového náteru? Začnite renováciu maľovaním stien. Nový náter celý interiér osvieži a vytvorí čisté plátno, kde sa môžete realizovať. Pri výbere farby nezabudnite myslieť na to, v akom štýle sa bude finálny výsledok niesť. Ak si nie ste úplne istý, radšej stavte na klasické biele steny, ktoré sa hodia do každého interiérového štýlu a nič nepokazia. 

Vynovte si svojpomocne starý nábytok

Ak máte pripravené čisté plátno, je čas posunúť sa na nábytok. Poriadne si premyslite, či idete nábytok úplne vymeniť alebo si vystačíte s drobným vylepšením. Existuje veľa jednoduchých spôsobov ako premeniť starý nábytok na nový. Jednou z možností je použitie samolepiacich tapiet na nábytok. Práca s tapetami na nábytok je pomerne jednoduchá a s troškou šikovnosti máte za chvíľku nový a krajší nábytok. Druhou možnosťou je premaľovanie nábytku. Tento proces býva o časovo náročnejší, pretože musíte počkať kým jednotlivé vrstvy náteru poriadne uschnú. Nezabudnite ani na detaily. Nový dekor či farba nábytku si bude vyžadovať aj nové detaily. Nájdite svojmu nábytku nové úchytky a dotiahnite jeho renováciu až do konca. 

smiling-woman-painting-white-color-wooden-shelves-scaled

Nájdite drahým veciam lacnejšiu verziu 

Každý drahý kus nábytku, svietidlo či bytový doplnok má svoju lacnejšiu verziu. Stačí trochu času a na internete nájdete určite zaujímavé alternatívy. Takýmto spôsobom dokážete na novom zariadení ušetriť stovky či tisícky eur. Rovnako sa snažte ušetriť aj pri nákupe dekorácií. Neinvestujte zbytočne do doplnkov, ktoré po čase vymeníte za nové. Existuje množstvo cenovo dostupných predajní, kde nájdete veľmi štýlové dekorácie či textílie za prijateľné ceny. 

Vyrobte si doplnky a dekorácie vlastnoručne 

Pri malom rozpočte si môžete dekorácie a doplnky do interiéru vyrobiť aj sami. Síce si ich výroba bude vyžadovať váš čas a šikovnosť, ale ak patríte medzi kreatívne duše, určite si s tým jednoducho poradíte. Pomocou DIY návodov si jednoducho vyrobíte štýlové kvetináče, sviečky či obraz na stenu. Takto váš interiér ozdobíte štýlovými doplnkami a navyše ušetríte.