Kúpa finančne náročnejších a trendy bytových doplnkov, ako nábytok, elektrické spotrebiče či plynový krb, si vyžaduje veľkú mieru pozornosti a informatívnosti. Pred tým, ako si vyberiete ten správny plynový kozub, dbajte na dodržanie a kontrolu niekoľkých faktorov.

 

Aký účel má plniť?

Pred kúpou plynového krbu si najprv musíte stanoviť účel, na ktorý kozub chcete využívať. Asi pre každého je smerodajný fakt, do akej miery je daná krbová vložka bezpečná. Ďalej je to určite funkčnosť a výkon kozuba. No a v neposlednom rade nesmiete zabúdať ani na estetickú hodnotu, ktorú prinesie do vášho domova a koľko vám daný krb ušetrí.

Dvakrát meraj, raz rež!

Informujte sa, či je predajca zároveň aj výrobcom krbovej vložky alebo aspoň certifikovaným partnerom a vie vám garantovať kvalitu použitých materiálov a komponentov. Aby ste v budúcnosti náhodou nemali problémy s prípadnou zárukou.

certifikaty

Čo sa týka výrobcu, vždy je lepšie zvoliť krby vyrobené na Slovensku, sú síce o niečo drahšie ako tie z Poľska, ale máte väčšiu istotu, že nekúpite mačku vo vreci. Každý z krbov musí prechádzať sériou testov a mať stanovenú energetickú triedu, vždy sa preto pýtajte, či ide o certifikované krby s dobrou energetickou triedou.

Intenzita ohňa

Bude váš krb slúžiť ako hlavne vykurovacie teleso alebo len ako dizajnový prvok? Postačí vám jediný horák alebo chcete, aby bol oheň vo vašom krbe výraznejší a mal väčší výkon? V druhom prípade budete, s najväčšou pravdepodobnosťou, potrebovať niekoľko horákov.

Pri väčších krbových vložkách je viac horákov štandardom. A to práve preto, aby oheň vyzeral čo najreálnejšie. Pozor si ale dajte na lacné krbové vložky, kde výrobca šetrí na množstve a kvalite horákov. Aj oheň v plynových krboch musí mať peknú žltú farbu. Ak má oheň najmä pri viacerých horákoch modrú farbu, niečo nie je v poriadku.

fire-1241199_1280-1024x681

Poriadne si ho prezrite!

Máte právo vedieť, do čoho investujete! Ak je to možné, navštívte predajcu krbov v jeho showroome a vyskúšajte si zakúriť v krbe, ktorý si vyberiete. Zažite na vlastnej koži rozdiel medzi krbmi na drevo a krbmi na plyn!

Vyskúšajte jednotlivé funkcie

Ďalej je dôležité je, aby ste poznali všetky funkcie plynového krbu ešte pred tým, ako si výrobok zakúpite. Veď ani auto si predsa nekupujete preto, že sa vám na prvý pohľad páči. Dôležité sú jeho parametre! Aj keď budú na začiatku tieto krby možno o niečo drahšie, z dlhodobého hľadiska dokážete výrazne ušetriť. Takéto krby totiž dosahujú omnoho nižšiu spotrebu plynu ako základné modely.

pexels-photo-225232-1024x682

Stavte na jednoduché ovládanie

Všetky moderné domy sa už v dnešnej dobe dajú ovládať pomocou mobilných aplikácií. S vaším plynovým krbom budete mať postarané takmer o všetko. Zapaľovanie, udržiavanie ohňa aj jeho zhasínanie nikdy nebolo jednoduchšie!

S ohľadom na životné prostredie

Mobilná aplikácia, zároveň, obsahuje aj funkcie na reguláciu rytmuvýšky plameňa (ecoWAVE), ale aj vypnutie bočných horákovnastavenie teploty ohňa (ecoSWITCH). Takto budete svoje obydlie vykurovať mimoriadne efektívne a ekologicky!

pexels-photo-271795-1024x576

Krb na klúč

Vyberajte si vždy predajcu, ktorý ponúka kompletné služby. To znamená, že predajca má vlastný tím skúsených krbárov a tí vám vašu krbovú vložku nainštalujú, otestujú  a zaručia, že krb bude 100 % funkčný. Takýto predajca vým, navyše, zaručí niekoľkoročnú opravu vášho krbu v rámci záručnej lehoty.

 

Stavte na slovenskú kvalitu!

Ako sme spomínali, vždy je lepšie dať prednosť slovenskému výrobcovi ako zahraničnej firme. Na Slovensku máme množstvo kvalitných výrobcov, ktorí svoje krby vyvážajú do celej Európy.

Jedným z nich je aj spoločnosť HT-design. Krby tohto výrobcu svojím dizajnom, funkčnosťou a kvalitou dlhodobo patria medzi to najlepšie, čo na Slovensku môžete kúpiť. Navyše, všetky ich krby majú niekoľko certifikátov, takže doslova staviate na istotu.

gas-fireplace-1024x683HT-design, zároveň, ponúka kompletné spektrum služieb. Od počiatočného návrhu, cez výber jednotlivých technických a estetických parametrov, inštalácie krbovej vložky, až po starostlivosť počas záručnej doby.

Výhodou je aj množstvo doplnkových služieb. Firma má po Slovensku niekoľko desiatok certifikovaných krbárov. Je tak veľmi pravdepodobné, že vám krb postaví, a zároveň bude servisovať niekto z vášho okolia. A to hovorí v prospech rýchlosti poskytnutia služieb každého zákazníka!