Milujete atmosféru praskajúceho dreva v kozube a ten príjemný pocit, ktorý vychádza z kozubov? Túžite mať kozub vo svojej domácnosti, ale neviete sa rozhodnúť medzi kozubom na plyn alebo na drevo? Tento výber vám uľahčíme. Prečítajte si 9 dôvodov, prečo mať v dome plynový kozub.

Komfort a pohodlie

Prvým dôvodom, prečo vôbec premýšľať nad plynovým kozubom je ten, že je navrhnutý tak, aby poskytoval maximálny komfort a pohodlie. Odrádza vás pri kozube prah, nosenie dreva a neustále prikladanie do kozuba len preto, aby sa v domácnosti vytvorilo teplo? Pri kozuboch na plyn môžete na to zabudnúť.

Ovládanie na diaľku

Pohodlie a komfort pri plynových kozuboch súvisí aj s tým, že ich jednoducho zapnete a ovládate prostredníctvom diaľkového ovládania alebo mobilnej aplikácie. Vďaka takejto funkcii budete mať prehľad a kontrolu nad plynovým kozubom. To znamená, že ak budete v blízkosti kozuba, budete môcť jednoducho oheň v kozube zapáliť, zhasiť a udržiavať.

1

Funkčnosť a výhrevnosť

Obávate sa toho, že plynové kozuby nie sú tak funkčné ako kozuby na drevo, prípadne, že nedokážu vyhriať vašu domácnosť? Vôbec nemusíte. Plynové kozuby sú porovnateľné s krbovými vložkami na drevo. Dokonca, ani o ten príjemný pocit a zvuk praskajúceho dreva v kozube neprídete. Práve naopak, na výber máte z množstva modelových radov, ktoré majú unikátny dizajn, ktorý až realisticky pripomína klasické kozuby na drevo. Pri iných modelových radov môžete očakávať imitáciu štiepaného dreva, prípadne ohorených polien.

Účinnosť ako pri kozuboch na drevo

Ako sme už spomenuli, aj pri kozuboch na plyn môžete očakávať maximálnu výhrevnosť a nemusíte sa obávať toho, že kozub na plyn nedokáže vyhriať vašu domácnosť. Samozrejme, výhrevnosť súvisí aj s tým, aký typ kozuba si konkrétne vyberiete. Ak potrebujete vysokú výhrevnosť, môžete pri kozuboch na plyn očakávať menovitý výkon až 10 KW. Samozrejme, výkon závisí aj od typu kozuba. Rovnako pri kozuboch na plyn môžete očakávať vysokú účinnosť, a to vyše 80 %.

6

Moderné funkcie

Keďže ide o moderné kozuby, tak môžete pri nich počítať aj s modernými funkciami. Pri kozuboch na plyn sa môžete stretnúť aj s funkciou ecoWAVE. Táto funkcia umožňuje nastaviť si horenie v kozube s premenlivým výkonom a výškou plameňa. To znamená, že vďaka nej si zabezpečíte maximálnu efektívnosť horenia a vykurovania. Ak zvažujete väčší a účinnejší kozub, potom sa môžete stretnúť s funkciou ecoSWITCH, ktorá vám umožní vypnúť v kozube bočné horáky, ak ich nepotrebujete.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Ďalším dôvodom, prečo si vôbec zaobstarať kozub na plyn je ten, že je ekologickejší a šetrnejší k životnému prostrediu. Vďaka funkciám ecoWave a ecoSWITCH ušetríte 40 až 60 % paliva.

3

Možnosť výberu z viacerých modelových radov

Pri plynových kozuboch sa môžete stretnúť s množstvom modelových radov, ktoré sa od seba navzájom líšia. Plynové kozuby sú veľmi exkluzívne a dizajnové kúsky, pri ktorých si môžete vybrať taký plynový kozub, aký sa vám do vašej domácnosti hodí. To znamená, že na výber máte rôzne horizontálne, vertikálne, trojstranné, rohové, dvojdverové kozuby či kozuby s dekoratívnym dreveným setom. Ďalšia výhoda súvisí aj s tým, že váš kozub nemusí byť len s „drevom“. Pri viacerých kozuboch si môžete vybrať akúkoľvek dekoráciu ohniska. Väčšinou sa môžete stretnúť s veľkými alebo malými bielymi kameňmi, so safírom alebo s diamantmi.

Možnosť aplikovania aj do bytu

Jednou z najväčších výhod plynových kozubov je to, že je možné ich aplikovať aj do bytu. Čo práve pri kozuboch na drevo možné nie je, pretože práve kozuby na drevo si vyžadujú komín. Pri kozuboch na plyn potrebujete len vytvoriť nejaký vývod, ktorý bude slúžiť na odvod spalín a prívod vzduchu.

2

Garancia kvality

Pri kozuboch na plyn sa tiež môžete stretnúť s vysokou zárukou. Avšak, musíte zvážiť vhodný výber firmy, ktorá sa o zabudovanie a konštrukciu plynového kozuba postará. Rovnako pri výbere dbajte na to, aby kozuby podliehali prísnym európskym štandardom, aby vám bola zabezpečená maximálna bezpečnosť.