Aké trendy v interiérovom dizajne náš v tomto roku čakajú? Aká bude farba roka 2020? Čo by ste na svojom bývaní mali zmeniť, aby ste boli IN? Objavte s nami TOP 7 trendov v interiérovom dizajne pre rok 2020!

Udržateľnosť

V dnešnej dobe obrovských enviromentálnych problémov sa aj v rámci interiérového dizajnu kladie dôraz na udržateľnosťprírodný charakter použitých materiálov. A povedzme si na rovinu, nakupovanie v bazároch nie až také zložité a už vôbec nie finančne náročné, aby sme ho nemohli začať praktizovať. Vintage kúsky dodajú vášmu domu kúsok unikátne čaro a po menšej úprave vytvoria domov plný originality.

Nie ste milovníkmi starých kúskov? V tom prípade stavte na udržateľný minimalizmus! Jeho dizajn je nadčasový, teda stále IN a vydrží doslova večne!

trendy-2020

Svetlé drevo

Ďalšia fáza našej milostnej aféry so všetkým, čo je prirodzené, je bledé drevo na všetkom! Od kuchynských ostrovov až po svietidlá. Dánska značka Mater napríklad premenila dub s trvalo udržateľným financovaním na sochárske stoličky a jedálenské stoly. Medzitým Philippe Starck vo svojej kolekcii Woody znovu predstavil kultové plastové dizajny spoločnosti Kartell a spoločnosť Vancouver Union Wood Co. práve uviedla svoju prvú ručne vyrábanú kolekciu dreva pre komerčné priestory.

FARBA ROKA 2020

Keď už hovoríme o prírodných materiáloch, ďalším príznačným prvkom interiérového dizajnu pre rok 2020 je jeho prekrásna dominantná farba. No a v tomto prípade, ostávame v prírode, pretože je ňou ZELENÁ!

Naše súčasné farebné túžby sú inšpirované prírodou. Lesná zelená s čerstvými trávnatými odtieňmi, zelenými prírodnými textúrami a botanickými potlačami. Avšak, nepôjde o klasický monochromatizmus. Čím viac odtieňov zelenej, tým lepšie!

green

Plyš a HYGGE

Rafinovaný a modernejší spôsobom dekorovania interiérov 70.rokov, ktorý berie inšpiráciu z umenia hygge. Od zamatových pohoviek, cez luxusné textúry, plyšové doplnky a jednoduché potešenie z mäkkých materiálov. 

Mix štýlov

Aké sú charakteristické znaky tohtoročného štýlu v interiérovom dizajne? Mal by byť klasický a sofistikovaný! Ako sa vraví, „protiklady sa priťahujú“. Spárujete teda niečo tradičné s kúskom extravagancie a navrhnite svoje bývanie v luxusných textúrach. Kreativite sa medze nekladú. Nebojte sa preto experimentovať a dodať vášmu príbytku jedinečnosť.

Ikonické stoličky

Do centra pozornosti sa v roku 2020 dostávajú dva modely azda najikonickejších stoličiek. Capitol navrhnutá v roku 1951 Pierra Jeannereta, bratrancom a spolupracovníkom Le Corbusiera, pre indický utopický projekt Chandigarh.

chair

A druhá sa nazýva Standard a bola vytvorená francúzskym dizajnérskym miláčikom Jeanom Prouvém v roku 1934. Trubkové oceľové predné nohy a robustnejšie zadné nohy inšpirované lietadlom prinesú do vášho domu elegantnú priemyselnú príchuť.

Kvetiny

Pamätáte si na kvetinové steny, textílie a tapety v domoch našich starých rodičov? Vďaka vintage atmosfére 80.rokov sú tieto výtlačky často spárované s eklektickou zmesou moderných a starožitných kúskov, aby bol efekt svieži a pekný ako nikdy predtým.