Máte dojem, že rolety už nie sú in a naviac v interiéri nemôžu zohrávať žiadnu dizajnovú úlohu? Pokúsime sa vás presvedčiť o opaku. Nejde iba totiž len o prostriedok na tienenie, no majú aj ďalšie využitie a funkcie. Ktoré to sú? Prečítajte si v našom článku, ako sa dajú látkové rolety štýlovo zakomponovať do interiéru.

 1. Chránia pred slnkom

  Hlavne v teplých letných mesiacoch určite oceníte úplné zatienenie miestností. Vďaka roletám nebude vám do miestnosti svietiť slnko a v byte nebudete mať teda veľké teplo. Navyše, látkové rolety v oknách sú veľmi elegantným riešením. Sú priedušné a umožňujú tak zabránenie dopadu slnečných lúčov do miestnosti, bez toho aby ste museli celý dom uzavrieť a utesniť.

 2. Štýlový interiérový doplnok

  Výber z veľkého množstva vzorov a farieb látok vám umožní premeniť látkové rolety na veľmi štýlové interiérové ​​doplnky. Vhodnou voľbou nosníka, farby a materiálu v kombinácii so spodnými lištami môžete dosiahnuť veľmi pôsobivé detaily, ktoré príjemne prispejú k pohodovej atmosfére vášho domova.

 3. Ak potrebujete úplnú tmu

  Rolety typu black-out zaisťujú úplnej zatemnenie a vytvorenie úplnej tmy. To sa často hodí v miestnostiach, kde by denné svetlo mohlo negatívne ovplyvniť napríklad potraviny alebo iné chúlostivé veci. Oceníte to ale tiež napríklad v spálni. Úplnej tmy dosiahnete so špeciálnym zatemňovacím systémom, ktorý bráni prenikaniu lúčov svetla aj okolo okrajov rolety a u parapetu.

 4. Riešenie pre strešné okná

  Látkové okenné rolety na okná sa vyrábajú aj v prevedení určenom na strešné okná. Hodí sa na zatienenie strešných svetlíkov a šikmých strešných okien vďaka špeciálnemu kazetovému systému s vodiacimi lištami, ktorý zabezpečuje to, že rolety budú držať na svojom mieste a nevisia dolu.

 5. Jednoduché automatické ovládanie

  Ak ste priaznivcom moderných systémov alebo sa vám jednoducho nechce strácať čas mechanickým ovládaním, určite dajte zelenú motorickému pohonu. Ten funguje na batérie a pružinový systém, a preto nie je nutné robiť dodatočné stavebné zásahy. Väčšinou nebýva nijako energeticky náročný a batéria vydrží až päť rokov. Rolety potom môžete ovládať pomocou diaľkového ovládača alebo nástenného vypínača. Motor na ovládanie je veľmi tichý a celé prevedenie je veľmi kompaktné a nenarušuje celkový vizuálny dojem.