Niet pochýb o tom, že krby sú momentálne veľkým hitom. Každému sa páči myšlienka mať moderný a dizajnový krb vo svojej domácnosti. A ak ste aj vy jedným z nich a premýšľate o jeho kúpe, tu je päť otázok, ktoré by ste mali pred kúpou zodpovedať.

#1 Koľko priestoru som ochotný vyčleniť na výstavbu krbu?

Krb na drevo bude vyžadovať komín, a bude pravdepodobne vyžadovať viac priestoru na svoju výstavbu. Na druhej strane, plynový krb bude vyžadovať trochu menej stavebných prác ako krb na drevo.

#2 Chcem krb na drevo alebo krb na plyn?

Toto je rozhodujúca vec, ktorú potrebujete určite zvážiť. Krb na drevo môže poskytnúť vášmu domovu autentickosť. Pokiaľ ide o čistenie, krby na drevo však potrebujú oveľa viac pozornosti. Musíte tiež kupovať, spracovať a skladovať palivové drevo. Plynový krb je jednoduchší na čistenie a prevádzku. Plynový krb býva ovládaný pomocou špeciálneho diaľkového ovládača, takže poskytujú maximálny komfort a pohodlie.

1600DC-gas-zonder-logo-e1631097666380

#3 Aká je účinnosť krbu?

Niektorí ľudia sa viac zaujímajú o vzhľad krbu namiesto toho, koľko tepla môže produkovať a aký je účinný. Ale ak je pre vás najväčším rozhodujúcim faktorom jeho tepelný výkon, potom by ste si s najväčšou pravdepodobnosťou vychutnali plynový krb. Jeho údržba je tiež pomerne jednoduchá. Ak by ste radšej používali drevo ako palivo, môžete zvýšiť jeho tepelný výkon pomocou drevenej krbovej vložky.

#4 Ako chcem, aby vyzeral môj krb?

Moderné krby prichádzajú v širokej škále štýlov. Môžete si vybrať z tradičného krbu na drevo až po moderný a elegantný plynový krb. Okrem štandardných modelov, ktoré môžete umiestniť v blízkosti úrovne terénu alebo steny, existujú aj modely, ktoré môžete umiestniť hore na stenu. Krby na plyn môžete umiestniť prakticky kdekoľvek v závislosti od modelu. Existuje takisto mnoho obložení, z ktorých si môžete vybrať, ako je mramor, tehál, kameň a drevo.

Interra-60

#5 Koľko som ochotný minúť na kúpu krbu?

Cenový rozsah krbov je celkom široký. Nájdu sa špičkové štýly z prémiových značiek, ktoré sa môžu pohybovať aj okolo tisícov eur, zatiaľ čo existujú zároveň aj veľmi ekonomické modely, ktoré neprichádzajú s mnohými doplnkami. Najlepšie je nastaviť si konkrétny rozpočet pred návštevou predajcov krbov, aby ste ušetrili čas a vedeli, do čoho idete.

Akonáhle poznáte odpovede na všetky tieto otázky, môžete osloviť odborníkov z HT-design, ktorí vám určite veľmi radi poradia s výberom.