V posledných rokoch sa rozmohol trend freelancerov, teda ľudí pracujúcich v pohodlí domova. V malých mestských bytoch, ale aj rodinných domčekoch je však neraz veľmi ťažké ponechať jednu miestnosť v obytnom priestore, ktorá by slúžila ako kancelária, najmä ak už máte deti. Na „kanceláriu“ však nie je potrebné veľa a aj na malom priestore sa dá vytvoriť praktický a estetický pracovný kútik.

Priemyselný dizajn  

V súčasnosti mimoriadne trendy je univerzálny priemyselný dizajn. Kombinácia prírodného materiálu, akým je drevo, sa vkusne spája s industriálnymi kovovými prvkami v čiernej farbe. Ideálnou voľbou, ako túto kombináciu ozvláštniť je do kútika umiestniť rastlinu alebo dekorovať stenu zaujímavým kamenným obkladom.

priemyselny

Kreatívny duch

Ak sa vám tieto farebné a štylistické dizajnové kombinácie zdajú príliš nudné, skúste experimentovať. Vhodným doplnkom pre oživenie vašej „pracovne“ môže byť stena plná momentiek z vášho života alebo netradičná farebná kombinácia. Steny vašej pracovne si takisto môžete doplniť o kreatívnu stenu. Tak sa stanete tvorcami vášho pracovného pozadia.

kreativny-1024x682

Minimalistický

Ak ste zástancom minimalistického štýlu, skúste si vytvoriť váš pracovný priestor ako dokonale harmonickú kombináciu dvoch neutrálnych farieb, alebo nesmrteľnou čiernobielou. Takéto monochromatické odtiene sa hodia do akéhokoľvek kúta a ktorejkoľvek miestnosti bez toho, aby ste narušili jej predošlé usporiadanie či farebné ladenie.

zensky

Imitácia prírody

Máte pocit, že vám počas niekoľkých hodín pracovného nasadenie bude chýbať príroda? Prineste si ju so sebou do interiéru! Ako nábytok voľte materiály z dreva a opäť platí, že si k sebe umiestnite niekoľko zelených rastlín. Nielenže sa budete cítiť ako v prírode, ale zelená farba napokon aj upokojuje. Spojenie rastlín a prírodného materiálu tak vytvorí dokonalú oázu harmónie.

prirodny-683x1024

Existuje nespočetne veľa nápadov a DIY ideí pre vytvorenie dokonalého priestoru, v ktorom bude vaša myseľ schopná vytvoriť množstvo kreatívnych a efektívnych projektov. Nezabúdajte, že predstavivosti sa medze nekladú, preto je iba na vás, akú farebnú kombináciu a štýl si vo vašej minipracovni vytvoríte!