Malé priestory sa na prvý pohľad zdajú byť obmedzením, no aj oni vedia pôsobiť štýlovo a vzdušne vďaka správnemu dizajnu. Väčšina ľudí žijúcich v menšom byte sa dopúšťa rôznych chýb, ktoré ničia dojem štýlovosti. Viete aké sú tri najčastejšie?

1 chyba: Vešiate závesy príliš nízko (blízko hornej časti okenného rámu).

o-MODERN-LIVING-ROOM-CURTAINS-900

Namiesto toho: Zdôrazníte výšku miestnosti zavesením závesov v blízkosti stropu a nechajte ich padať až na zem.

o-WINDOWS-900

2 chyba: Vyberáte si rôzne bytové doplnky a kusy nábytku bez toho, aby ste premýšľali o tom, čo váš priestor skutočne potrebuje.

o-MODERN-CORNER-SOFA-900

Namiesto toho: Jednou z výhod bývania v malom je, že nemusíte nakupovať príliš veľa vecí na zariadenie. Snažte sa byť v obchode racionálny a nenechajte sa uniesť, pretože výsledkom bude chaotická zmes nábytku, ktorý bude na váš priestor príliš objemný. Vyberajte si také kusy, ktoré naozaj zapadnú do miestnosti. Každý centimeter sa počíta a preto uprednostňujte jednoduché produkty, bez rôznych rúčok, ktoré vám ušetria cenný priestor.

o-SPEND-ON-IMPORTANT-9003 chyba: Vyhýbate sa farbám. Všetko nemusí byť biele.

o-WHITE-LIVING-ROOM-900

Namiesto toho: Nebojte sa farieb! Existuje množstvo pravidiel o farbách a malých priestoroch, vďaka ktorým viete dosiahnuť jedinečnú rovnováhu. Vyfarbite jednu stenu vašou obľúbenou farbou, alebo si vyberte farebné koberce a príslušenstvo ako na fotke nižšie.

o-COLOR-900