Každá obývacia miestnosť potrebuje výraznú stenu alebo iný prvok, ktorý upúta pozornosť. Priestor je inak príliš monotónny a stráca štýl. Predstavíme vám 12 kreatívnych stien, ktoré pútajú na seba pozornosť svojou originálnosťou.

Ozdobte jednu z vašich stien zrkadlom. Síce to neznie veľmi zaujímavo, ale v skutočnosti nejde o zrkadlo, ale rám okolo neho, ktorý má pútať pozornosť.

1-2

Ďalší nápad je veľmi jednoduchý, ide o ozdobenie steny policami. Nejde však o obyčajné police ale o okrúhle – čím viac nezvyčajný tvar, tým lepšie.

2-2

Namaľujte jednu zo stien špeciálnou farbou a potom ju ozdobte zmesou predmetov, ako sú napríklad taniere. Vytvorte dekoratívnu inštaláciu a používajte rôzne odtiene rovnakej farby, aby ste vytvorili súdržnosť.

3-3

Umelecké diela sú tiež skvelým nápadom ako obohatiť stenu vašej obývačky. V tomto prípade existuje veľa rôznych možností. Nielen slávne obrazy si zaslúžia byť zavesené, ale čokoľvek, čo vyvoláva emócie môže fungovať výborne, podobne ako tento kúsok vyrobený z dreva.

4-2

Keď sme už pri maľbách, máme tu ďalší príklad obrazu, ktorý odkazuje konkrétne na popovú kultúru. Takýto obraz vytvára moderný obývací priestor. Je tu však ešte niečo zaujímavé: stena, na ktorej visí obraz je v skutočnosti záclona.

5-2

Na stenu si môžete zarámovať v podstate čokoľvek, čo sa vám páči. Skvelým nápadom je vybrať si tému a ísť s ňou. Napríklad, by ste si mohli vytvoriť botanický zameranú stenu s obrázkami rôznych rastlín alebo so sušenými bylinkami.

6-2

Abstraktné umelecké diela sú veľmi trendy. Sú typické tým, že existuje veľa rôznych spôsobov, ako ich interpretovať a nejde z nich jasná správa, ale skôr pocit. Touto cestou si môžete vytvoriť výraznú stenu vyzdobenú rôznymi rámčekmi, ktoré vyzerajú podobne, ale zároveň sú jedinečné svojou vlastnou cestou. Usporiadajte ich do mriežky a vytvorte stenu ako v galérií.

7-2

Nadmerné umelecké diela sú ďalšou skvelou voľbou. Najlepšou voľbou sú dizajny, ktoré posielajú silnú správu a majú výrazný vizuálny vplyv. Čo tak tento čierno-biely kúsok?

8-2

Pre túto výraznú stenu máme len jedno slovo: klobúky. Je to tak, aj klobúkmi môžete ozdobiť svoju stenu a v konečnom výsledku to môže vyzerať štýlovo.

9-2

Nefunkčné veci nemusíte hneď zahodiť. Čo tak aplikácia lopatiek ventilátora na vašu stenu?

10-2

Máte doma nudný umelecký predmet? Skúste sa s ním pohrať a napríklad ho obráťte hore nohami.

11-3

Ozdobte si stenu strategicky pomocou kusov driev. Miestnosť bude útulnejšia, príjemnejšia a zároveň to bude vyzerať štýlovo a sofistikovane.

12