Premýšľate nad tým, že by ste zvýšili bezpečnosť svojej domácnosti, a to nielen proti krádeží, ale najmä kvôli dosiahnutiu vyššej bezpečnosti obyvateľov? Prinášame vám pár tipov, ako to urobiť čo najlepšie.

Bezpečnostné dvere

K tomu, aby sa dvere mohli zaradiť do kategórie bezpečnostné, musia spĺňať niekoľko parametrov a požiadaviek. Existujú tri triedy, do ktorých sa bezpečnostné dvere radia, a to trieda 2, čo predstavuje základný stupeň ochrany, trieda 3, ktorá predstavuje vysoký stupeň ochrany a stupeň 4, ktorý predstavuje veľmi vysoký stupeň ochrany. Okrem týchto stupňov by mali byť bezpečnostné dvere odolné voči napadnutiu hasákom, páčidlom, prípadne akýmikoľvek drevenými či plastovými klinmi. Dokonca práve bezpečnostné dvere, ktoré majú stupeň 4, by mali byť odolné aj voči vŕtačke, pílke a elektrickému náradiu. Čo je výhodou bezpečnostných dverí, okrem zabezpečia domácností je, že sú vybavené aj protihlukovým uzáverom.

16

Bezpečnostné fólie

Aj pri fóliách môžeme hovoriť o kategóriách. Fólie sa delia podľa toho, aká je ich primárna vlastnosť a na čo ich chcete použiť. Pri fóliách si môžete vybrať či budú privátne a špeciálne. Avšak tie sa využívajú napríklad v kúpeľni. A potom sú bezpečnostné a ochranné fólie, ktoré sa používajú práve na zabezpečenie domácnosti. Ich princíp je založený na tom, že ich na oknách, prípadne dverách vôbec nevidno. V prípade, že vás navštívi zlodej a bude chcieť okno/dvere rozbiť, nebude to tak jednoduché a pravdepodobne ho to odradí. Tieto fólie je dobré mať aj ako ochranu, keď máte malé deti, pretože pri rozbití okna/dvier sa jednotlivé kúsky skla neroztrúsia, keďže ich ochranná fólia drží pokope.

17

Bezpečnostné kamery

S bezpečnostnými kamerami alebo digitálnymi „kukátkami“ budete vedieť, čo sa odohráva pri vašich vchodových dverách.  Samozrejme výhodou kamier je snímanie obrazu počas celej doby. Čo sa týka digitálnych „kukátiek“ ide o technické zariadenie, ktoré v mnohých prípadoch obsahuje aj zabudovaný zvonček. Jeho funkciou je aj infračervená kamera a automatický pohybový senzor. Digitálne „kukátka“ vyšších kategórií sú schopné vytvárať aj fotografie a videozáznamy. Digitálne „kukátko“ si viete predstaviť ako zariadenie, ktoré z vnútornej strany dverí má prehľadný monitor a tým pádom vidíte, kto pri vašich dverách stojí.

12

Bezpečnostné doplnky a zariadenia

Existuje niekoľko bezpečnostných doplnkov, ktoré si viete zabudovať napríklad na okná alebo dvere a ktoré zvyšujú ochranu vašej domácnosti. Ide napríklad o pridávne zámky na okná a dvere, bezpečnostné kovaniecylindrické vložky na dvere, ktoré je samozrejme najlepšie ak vám zabuduje nejaký odborník.

15

Bezpečnostné trezory

Hoci nejde o celkové zabezpečenie domácnosti, ale vďaka trezorom viete uchrániť svoj drahocenný majetok, ktorý je vo väčšine prípadov dôvodom návštevy zlodejov. Ak vlastníte vyššiu hotovosť, šperky, cenné papiere, prípadne aj dôležité doklady ako pasy, šekové poukážky, je najlepšie si ich odkladať práve do zariadení, akými sú trezory. Je to oveľa bezpečnejšie ako ich mať položené len niekde v zásuvke. Trezory nájdete v rôznych cenových kategóriách, ktoré sa pohybujú od 30 € až viac ako 1000 €, ale samozrejme vy si môžete zaobstarať pokojne ten lacnejší.

14

Ak budete premýšľať už nad akýmkoľvek spôsobom a zariadením, ktoré dopomôže k bezpečnosti vašej domácnosti a rodiny, určite stavte na istotu a zaobstarajte si profesionálnu firmu, ktorá vám jednotlivé zariadenia namontujú.