Pri bývaní sa skôr či neskôr určite stretnete s tužkovými baterkami. Väčšina ľudí má naďalej doma klasické nástenné hodiny, budíky na nočnom stolíku, a snáď každý z nás má doma poruke baterku pre prípad výpadku prúdu a taktiež diaľkový ovládač na televízor. Všetky tieto veci fungujú vďaka batériám. Tie si dnes však môžete zaobstarať tak, že pomôžete ako svojej peňaženke, tak aj našej planéte.

Riešením sú nabíjacie batérie

Dnes už totiž máte na výber, a to spomedzi dvoch veľmi dobrých možností. Sú tu stále veľmi výkonné a dlho-trvácne AA batérie, ktoré dnes už vydržia naozaj dosť. Pre ľudí, ktorí majú doma napríklad len diaľkový ovládač na televízor, predstavujú pohodlné riešenie na dlhú dobu. Ak však doma využívate tužkové batérie vo väčšom a máte potrebu ich častejšie meniť, máte k dispozícii ešte jednu možnosť. A tou sú nabíjacie batérie, ktoré v tomto svete predstavujú budúcnosť.

Fungujú na jednoduchom princípe

Ako aj zo samotného názvu vyplýva, rozdiel medzi klasickými a nabíjacími batériami je vcelku jasný. Kým tie klasické sa po vybití už nedajú znovu použiť, nabíjacie sa dajú opakovanie nabíjať a znovu používať. Na to je samozrejme potrebné zakúpiť si k nim aj nabíjačku. V praxi to má zmysel z ekonomického pohľadu, pretože nemusíte kupovať stále nové a nové batérie. A taktiež je to šetrnejšie k životnému prostrediu, pretože produkujete menej odpadu.

shutterstock_1633910101

Ak nie, tak majte indikátor

Pokiaľ sa nechcete uberať touto cestou a preferujete klasické tužkové batérie, nie je na tom nič zlé. V takom prípade však odporúčame vybrať si také tužkové batérie, ktoré sú vybavené tzv. Powercheck indikátorom, čiže ukazujú, koľko v nich ešte zostáva výkonu. Takýto indikátor majú napríklad batérie Duracell ULTRA, ktoré mimochodom poskytnú až o 70 % viac energie než bežné alkalické batérie. A vďaka indikátoru sa vyhnete situácii, kedy by sa batéria nečakane vybila a vás nechala bez svetla či energie.

Zdroj obrázku: Eton White / Shutterstock.com