Pri očakávaní prvého, ale aj ďalšieho bábätka sa nám môže zdať, že nákupný zoznam nemá konca. Na toľko vecí je potrebné myslieť, od veľkých ako postieľka či kočík až po tie menšie ako napríklad obliečky. Toto obdobie očakávanie je nádherné, vie byť však aj stresujúce, a to najmä vtedy, ak nechávate nákupy na poslednú chvíľu.

Kúpiť postieľku napadne každému budúcemu rodičovi. No nie vždy sú na popredných priečkach nákupného zoznamu mladých rodičov aj detské obliečky, konkrétne obliečky do postieľky. Napadne im to častokrát neskôr, keď už majú iné starosti. Dnes vám preto predstavíme 3 tipy na to, ako vybrať tie správne obliečky do postieľky.

Poďme na to!

1. Mäkká a príjemná bavlna

Ak vyberáte obliečky do postieľky, myslite na to, že látka obliečok by mala byť veľmi mäkká a príjemná na dotyk. Najlepšie spravíte, ak si kúpite bavlnené obliečky. Ich ďalšou výhodou je, že sú hypoalergénne, čo je pre malé bábätko veľmi dôležité. Bavlna je zároveň termoregulačná, čo znamená, že obliečky vedia zahriať, a zároveň schladiť – vždy podľa toho, čo telo potrebuje a poskytujú bábätku zdravý spánok.

shutterstock_1282755871

2. Vhodná veľkosť

Predtým, než kúpite samotné obliečky, zamyslite sa nad tým, aké rozmery má vaša perinka a vankúš. Zbytočne totiž kúpite klasické detské obliečky, ak potrebuje skôr veľkosť vhodnú do postieľky. Rovnako k obliečkam budete potrebovať aj plachtu. Ak budete poznať rozmery postieľky, budete môcť vybrať aj plachtu. Najlepšie ak vyberiete jednu z jemných plachiet na posteľ zo 100 % bavlny.

3. Obliečky, ktoré ešte využijete

Ak plánujete ešte jeden prírastok do vašej rodiny, môžete vybrať obliečky, ktoré sa budú dať využiť aj o rok či ešte neskôr. Preto sa určite oplatí do kvalitných obliečok investovať. Kvalitné obliečky vám vydržia veľmi dlho, nevyblednú a nevyťahajú sa. Takéto obliečky môžete dať do postieľky niekoľkým deťom.

Myslite na to, že výber vhodného materiálu obliečok ovplyvní aj detský spánok a jeho pokožku.

Zdroj obrázku: Ekaterina Pokrovsky / Shutterstock.com