Talianska kvalita

Taliani sú známi ako veľkí konzumenti kávy. Kde je dopyt, tam musí byť aj ponuka. Preto existuje niekoľko talianskych výrobcov káv a kávovarov, ktorí sú špičkou na trhu. Za zmienku spomedzi výrobcov káv stojí: Lavazza, Illy, Segafredo, Kimbo a ďalšie.

Talianske preslávené značky kávovarov, ktoré by ste mali poznať sú: La Marzocco, Gaggia, Rancilio, DeLonghi a ďalšie. Práve poslednému z menovaných sa teraz povenujeme.

DeLonghi je na trhu už viac ako 100 rokov. Zameriavajú sa na vyrobu vysokokvalitných spotrebičov. DeLonghi je známy svojim štýlovým a inovatívnym dizajnom a za svoje produkty získal množstvo ocenení za dizajn. Pokiaľ ide o kávovary, DeLonghi ponúka širokú škálu modelov. Majú jednoduché odkvapkávacie kávovary, ručné kávovary na espresso a plne automatické stroje s pokročilými funkciami.

La Marzocco

Pri talianskych výrobcoch kávovarov ešte ostaneme. Značka La Marzocco prerazila na trh v roku 1927 vďaka ich luxusných espresso kávovarov, ktoré pochádzajú talianskej Florencii. Spoločnosť je známa svojimi vysoko kvalitnými, ručne vyrábanými espresso strojmi, ktoré používajú niektoré z top svetových kaviarní. Kávovary La Marzocco sú navrhnuté tak, aby vyrábali espresso najvyššej kvality a spoločnosť sa zaviazala k inováciám a neustálemu zlepšovaniu.

Ako prví predstavili systém s dvoma bojlermi, ktorý umožňuje presnú reguláciu teploty a vylepšenú konzistenciu v espresso shotoch. Vyvinuli tiež prvý stroj na espresso s lopatkovým ovládaním, ktorý umožňuje baristovi kontrolovať prietok espressa pre väčšiu kontrolu a prispôsobenie. Mnohé z pôvodných dizajnov sa používajú dodnes. Či už ide o komerčné kávovary alebo pre automatické kávovary do domácnosti.

woman-using-coffee-machine-make-big-mug-coffee-home-woman-wearing-silk-robe-home-while-preparing-latte-1024x683

Čo ponúka kávové Švajčiarsko?

Kávovary Jura sú navrhnuté tak, aby produkovali kávu najvyššej kvality, so zameraním na automatizáciu a jednoduché použitie. Ponúkajú rad strojov pre komerčné aj domáce použitie, vrátane plne automatických modelov s pokročilými funkciami, ako sú programovateľné možnosti nápojov, automatické napenenie mlieka a samočistiace funkcie.

Okrem inovatívnej technológie sú kávovary Jura známe aj štýlovým dizajnom a kvalitnými materiálmi či spoľahlivým servisom kávovarov. Mnohé modely majú elegantný, moderný dizajn s vysokokvalitnými materiálmi, ako je nehrdzavejúca oceľ a chróm. Jura sa tiež zaviazala k udržateľnosti a mnohé z ich strojov sú vybavené ekologickými funkciami, ako sú režimy úspory energie a programovateľné časy vypnutia.

Na Austráliu netreba zabúdať

Breville je austrálska značka, ktorá vyrába široký sortiment domácich spotrebičov vrátane kávovarov. Spoločnosť bola založená v roku 1932 a odvtedy sa stala známym menom v odvetví spotrebičov s výrobkami predávanými vo viac ako 50 krajinách sveta. Kávovary Breville sú navrhnuté tak, aby poskytovali kávu v kaviarenskej kvalite, s radom funkcií, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a štýlom varenia.

Ponúkajú celý rad strojov, od plne automatických modelov so vstavanými mlynčekmi a programovateľnými možnosťami nápojov až po ručné espresso kávovary pre tých, ktorí uprednostňujú praktickejší prístup. Breville je známy svojim elegantným a moderným dizajnom s mnohými modelmi s povrchovou úpravou z nehrdzavejúcej ocele.