Konečne sa vám po rokoch splnil váš detský sen a bývate vo svojom vysnívanom dome? Nezabudnite vašu novostavbu zabezpečiť bezpečnostným systémom pred nevítanými hosťami a nečakanými situáciami. Takto jednoducho ochránite svoj majetok, súkromie a svojich rodinných príslušníkov.

Zabezpečenie domu a bytu

Mnoho ľudí si myslí, že je finančne náročné zadovážiť si zabezpečovacie prostriedky na ochranu domu či bytu. Druhá skupina ľudí je ešte stále veľmi dôverčivá a myslí si, že im sa nikdy nemôže stať takáto nešťastná udalosť v podobe neželanej návštevy. Ďalšia skupina ľudí predpokladá, že ak má psa, ten ochráni ich majetok a nehnuteľnosť, v ktorej žijú. Všetky tieto domnienky sú veľmi klamlivé, a preto je veľmi dôležité v každom prípade mať čo najkvalitnejšie zabezpečenú domácnosť.

house-key-unlocking-new-house-is-plugged-into-door

Odkúpenie bytu

Ak ste sa k svojmu vysnívanému bývaniu dostali prostredníctvom odkúpenia bytu od iných majiteľov, potom prvá a veľmi dôležitá vec, ktorú by ste mali urobiť je vymeniť všetky zámky. Hoci vám bývalý majiteľ odovzdal všetky kľúče, nemali by ste byť až taký dôverčivý, ani v prípade, že vám dom či byt predal váš najlepší priateľ. Ak to pre vás nie je finančne náročné, potom radšej namiesto výmeny všetkých dverových vložiek, vymeňte vchodové dvere za bezpečnostné.

hand-agent-with-home-palm-key-finger

Certifikované bezpečnostné dvere

Dvere by ste si v prvom rade nemali vyberať podľa dizajnu, ktorý sa hodí k štýlu vášho domu. Prvoradá je bezpečnosť a tá platí aj v prípade dverí. O tom, ako veľmi kvalitné dvere sú, hovorí až ich samotné vyhotovenie, počet zabezpečovacích prvkov, a to či je na nich uplatnení aj certifikát bezpečnosti. Certifikované bezpečnostné dvere by mali spĺňať všetky normy bezpečnosti, a to byť vyhotovené z kvalitného materiálu, ktorý je aj ohňovzdorný. Dvere by rovnako mali obsahovať oceľový plášť a byť vyplnené tepelnou či zvukovou izoláciou. Ďalším prvkom, ktorý dvere robí bezpečnostné je zárubňa, pri ktorej sa opäť vyžaduje určitá hrúbka. Ďalej je to bezpečnostný zámok, ktorý musí mať aspoň 6 bodový uzamykací systém či bezpečnostná vložka zámku. O tom, koľko bodový je centrálny uzamykací systém či aká je hrúbka dverí, hovorí aj to, akú bezpečnostnú triedu certifikované bezpečnostné dvere majú a čím vyšší stupeň to je, tým lepšie.

cropped-anonymous-man-holding-door-handle-open-door

Zabezpečenie okien a balkónov

Okrem dverí veľkú úlohu zohrávajú aj okná či balkónové dvere. Práve tie sú ďalšou vstupenkou do vášho domu, preto dbajte aj na ich zabezpečenie. Okná a najmä sklo na oknách a balkóne je možné zabezpečiť ochrannou fóliou, ktorú na prvý pohľad nevidno. Preto ak si neželaný hosť bude robiť vchod do vašej domácnosti cez rozbité okno, vďaka ochrannej fólie mu to umožnené tak rýchlo nebude, čo ho môže pri krádeži odstrašiť. Rovnako si či už okná alebo balkón viete zabezpečiť prídavnými zámkami, uzamykacími kľučkami, zabezpečením pántov či samotným uzamykacím mechanizmom okien.

professional-master-repair-installation-windows-changes-rubber-seal-gasket-pvc-windows

Kamerový systém či GSM alarmy

Rovnako na zabezpečenie svojej domácnosti môžete použiť kamerový systém, ktorý si viete jednoducho prepojiť so svojim mobilným zariadením a vďaka ktorému bude veľmi jednoduché nájsť zlodeja. Použiť môžete aj GSM alarmy, ktoré vás vďaka senzorom dokážu ochrániť aj v prípade úniku plynu či dymu, keďže slúžia aj ako detektory. 

two-people-discussing-cctv-project

Nezabudnite sa poistiť

Zadovážením si bezpečnostných prvkov ochránite svoju domácnosť, majetok a ľudí žijúcich v nej, avšak aj napriek tomu, že budete mať všetky zabezpečovacie prvky, môže sa stať, že nevítaný hosť vás navštívi, najmä ak bude mať istotu, že nie ste doma. Preto je dôležité mať dom alebo byt poistený. Ten vám však poistia len v prípade, že tieto bezpečnostné prvky či systémy v dome už budete mať zabudované. To, aké všetky podmienky musíte spĺňať na poistenie domácnosti si vopred naštudujte na webovej stránke poisťovní alebo priamo v pobočke.