Koloniálny štýl bývania je lákavý najmä pre milovníkov cestovania a histórie, pretože vnáša do interiéru atmosféru cudzích a vzdialených krajín. Moderná koloniálna pracovňa sa dá zariadiť veľmi prakticky a vkusne, takže sa vôbec nemusíte obávať miestnosti preplnenej nábytkom a doplnkami.

Ako si zariadiť pracovňu v koloniálnom štýle?

1-1024x682

Čo je typické pre koloniálny štýl?

Moderný koloniálny štýl je typický doplnkami a nábytkom s nádychom exotiky, ktoré zároveň navodzujú domácku atmosféru a pohodu. Do koloniálnej pracovne si určite zakomponujte aspoň niekoľko dekorácií v podobe sošiek exotických zvierat alebo talizmanov pre šťastie, doplnkov z ratanu či bambusu.

Uložiť ich môžete na police alebo do vitrín s presklenými dverami so starožitným vzhľadom, prípadne aj na štýlový pracovný stôl. Kým drevený koloniálny nábytok má častejšie tmavé odtiene, steny, koberce a doplnky sú preferované vo svetlejších a prírodných farbách. Asi vás neprekvapí, že koloniálny nábytok je často z exotických drevín.

Pracovný stôl môže byť praktický aj elegantný

Krásny koloniálny pracovný stôl vás musí očariť svojim vzhľadom. To ale neznamená, že nemá byť praktický a funkčný. Pracovňa sa bez poriadneho pracovného stola určite nezaobíde, aj keď na prácu potrebujete iba notebook. Náročným požiadavkám na funkčnosť a štýl vyhovie aj koloniálny písací stôl Flamingo s výsuvnou doskou z masívu. Stôl z kvalitného mahagónového dreva je vybavený zásuvkami aj poličkami s presklenými dvierkami.

Výsuvná doska je ideálna na uloženie klávesnice k notebooku. Koloniálny nábytok teda zodpovedá aj nárokom dnešnej modernej doby. Súčasťou pracovného stola musia byť aj moderné stolné lampy. Osvetlenie si ale vyberajte najmä podľa jeho účelu, teda či má ísť iba o doplnkové osvetlenie alebo i potrebujete dôkladne posvietiť na prácu.

Vitríny, police a doplnky v koloniálnom štýle

Každá pracovňa potrebuje dostatok úložného priestoru v podobe políc, knižníc alebo komody. Koloniálny štýl však praje aj preskleným vitrínam, ktoré sú ideálne na dekorácie alebo suveníry z ciest po exotických krajinách.

Úložné priestory sú výborná príležitosť, ako dostať do pracovne viac masívneho dreva, ktoré je v koloniálnom štýle žiadané. Do pracovne zapadne aj masívna závesná polička Star z dreva mindi so štyrmi priehradkami. Strom mindi rastie v juhovýchodnej Ázií a v latinskej Amerike, takže do konceptu koloniálneho štýlu krásne zapadne, navyše je to dobrá alternatíva k mahagónu.

Čo sa týka doplnkov môžete sa opäť spoľahnúť na drevo, ale aj na iné prírodné materiály. Vkusnou dekoráciou je napríklad drevená námorná loď, kožený stojan na časopisy, košíky z prírodnej morskej trávy, bambusový príručný stolík alebo drevená vinotéka.

 Najlepšie na tom celom na záver je, že všetky tieto a iné doplnky i nábytok nielen koloniálneho štýlu si teraz môžete vybrať z bohatej ponuky na Estila.sk.

2-1-1024x682

 Zdroj obrázkov:

1.to_go/Adobe.com

2.moodboard/Adobe.com