Mnohým ľuďom sa príchod jari spája aj veľkým jarným upratovaním. Toto je najlepší čas na zorganizovanie svojej domácnosti tak, aby všetko malo svoje miesto a vyhli ste sa zbytočnému neporiadku. Prinášame vám 5 užitočných tipov ako na to.

Dajte zbohom zbytočnostiam

Každý určite má v domácnosti nepotrebné veci, ktorých sa z rôznych zmyselných aj nezmyselných dôvodov nevie vzdať. Tieto predmety často spôsobujú len neporiadok a chaos tam, kde by nemusel vôbec byť, či je to šatník, kuchyňa alebo špajza. To najlepšie, čo pre seba a domácnosť môžete urobiť, je nekompromisne sa týchto zbytočností zbaviť. Každé ďalšie upratovanie bude omnoho jednoduchšie. Nezabudnite pri tom na prírodu a veci, ktoré sa ešte dajú používať namiesto vyhodenia radšej darujte tým, ktorí ich využijú.

Dizajn-bez-nazvu-1

Všetko treba poskladať

Možno to znie ako banalita, ale poskladanie vecí skutočne vytvorí poriadok a priestor. Preto všetko čo sa dá poskladať, vždy zložte, aby ste nevytvorili chaos a dojem neporiadku. Týmto predídete zbytočnej frustrácii, ktorá nastane, keď niečo neviete nájsť.

Miesto pre všetko

Každá jedna vec by mala mať v domácnosti svoje vlastné miesto, aby ste vždy vedeli, kde ju máte hľadať, keď ju potrebujete. Neviete, kde máte kľúče, keď potrebujete odísť? To bude už minulosťou, keďže kľúče budú zakaždým napríklad v druhej priehradke vpravo na chodbe. Tento spôsob zabráni nielen stresu, ale aj neporiadku.

Dizajn-bez-nazvu-2

Štítky

Papieriky, nálepky a fixky možno znejú ako detská zábavka, ale v tomto prípade sú veľkým pomocníkom v domácnosti. Keď už každá vec u vás doma má svoje vlastné miesto, je správny čas na označenie štítkami. Možno si vravíte, prečo by zrovna toto malo pomôcť zorganizovať vašu domácnosť? Verte tomu, že keď majú veci svoj názov, ktorý vidíte už z diaľky, nebude potrebné sa hodiny prehrabávať v šatníku, aby ste našli plavky. Jednoducho budú odložené v krabici s názvom „Veci na kúpanie“. Tak isto to platí v kuchyni, či každej inej miestnosti v domácnosti. Zbytočný neporiadok vzniknutý pri hľadaní jednej veci už bude minulosťou.

Dizajn-bez-nazvu-3

Organizéry

Jednoduchým a užitočným riešením je nákup rôznych organizérov, krabičiek, krabíc, boxov alebo šperkovníc. Čokoľvek čo vám pomôže uskladniť jeden druh vecí a oddeliť ich od druhých, je vítané. Ak budete kreatívny, aj do malého priestoru určite vymyslíte oddeľovače, ktoré vám pomôžu zorganizovať všetko, čo treba. Nezabudnite si starostlivo váš úložný priestor premerať, aby sa nestalo, že váš nový box sa vám nezmestí do skrine.

Zorganizovať a udržať upratanú domácnosť môže byť niekedy zložitejšie, ako sa zdá. Avšak veríme, že našich 5 tipov bude napomocných a pomôžu vám pri najbližšom upratovaní.