Osveta na tému globálneho otepľovania a sním spojených globálnych enviromentálnych problémov je v súčasnosti mimoriadne potrebná. Avšak, každý z nás môže malými krokmi prispieť k zlepšeniu prostredia, v ktorom žijeme. Ako teda minimalizovať enviromentálnu stopu vo vlastnom domove a spraviť ho viac ekologickým? 

Zeleň a kvety

Rastliny by ste nemali mať len v exteriéri, ale priniesť si oázu pokoja aj do vnútra vášho domu. Váš vzduch v interiéri bude sviežejší, budete sa cítiť zregenerovaní a navyše, kvetiny vám očistia aj okolitú atmosféru.

Nakupujte vintage kúsky v seconhande

Nemusí byť pravidlom, že to čo je nové, je aj kvalitné a vydrží roky. Všetci dobre vieme, že všetko, čo sa vyrába dne slúži ako spotrebný materiál maximálne tak na obdobie, kedy je daný tovar v záručnej dobre. Hneď potom sa pokazí či opotrebuje. Vynikajúcim riešením je preto nakupovať „z druhej ruky“, zreštaurovať a používať ako nové!

kvety

Nadčasový štýl

Ako predídete tomu, aby sa váš nábytok stal nemoderným a OUT? Nájdite si nadčasové kúsky, ktoré vydržia večne a budú stále IN. Zemité odtiene, jednoduché kontúry, čisté motívy budú mať vždy niečo do seba a zároveň vytvoria pocit dokonalý pocit čistého a usporiadaného domova.

Obnoviteľné materiály

Samozrejme, o tomto sme na našej stránke písali už niekoľkokrát. Najlepšie bude, ak v rámci výstavby i zariaďovania vášho domova zvolíte prírodné materiály bez závadných prímesí, ktoré budú pochádzať z obnoviteľných zdrojov. Akokoľvek zložito môže táto veta na prvý pohľad znamenať, nie je to tak. Najideálnejším nadčasovým materiálom je predsa samotné drevo!

obyvka-s-plynovym-krbom

Úspora energií

Šetrite nielen vašu peňaženku, ale aj životné prostredie! Ako môžete ušetriť značné množstvo energie a peňazí? Napríklad pomocou programovateľného termostatu alebo moderného plynového krbu so smart funkciami. Počas zimy znížte spotrebu energie vo vašej domácnosti, napríklad vypnutím kúrenia cez noc alebo keď ste preč z domu. Nahraďte klasické žiarovky na LED svetlá. Vytvorte chládok pomocou žalúzií alebo záclon v období tepla. Je to jednoduché!