Každý z nás si asi želá, aby sme sa my sami, ale aj naša návšteva, v spoločných obytných priestoroch našich domovov cítili príjemne. Snažíte sa, ako viete, ale vaša obývačka stále vyzerá chladne a stroho?

 

Strategicky umiestnené rastliny

Každé prázdne miesto v obývačke pôsobí dojmom, že v nej niečo chýba. Ak na tieto miesta umiestnite napríklad zelené rastliny, postaráte sa o to, že vaša obývačka bude pôsobiť ucelenejšie a útulnejšie. Takýmto spôsobom dodáte vášmu obytnému priestoru farbu aj život. Len sa uistite, že vaša rastlina bude mať dostatok svetla. Pretože mŕtva rastlina je horšia ako žiadna!

plant-1024x536 

Otoman miesto stolíka

V roku 2019 nastala v rámci interiérového dizajnu obrovská zmena! Miesto klasickej verzie konferenčného stolíka, sa trendom stáva jeho luxusnejšia verzia – otoman. Obrovskou výhodou otomanov, alebo týchto dizajnových gaučov je, samozrejme, ich multifunkčnosť. Ak máte na návšteve veľa hostí, môžete ho využiť na sedenie. V opačnom prípade poslúži ako stolík, kde si môžete položiť nejakú tú sladkosť či kávu pri sledovaní televízie.

 Untitled-1-1-1024x536

Teplo aj v lete

Počuli ste už o alternatíve krbu, ktorý vám môže spríjemniť horúce letné dni bez toho, aby ste sa pri ňom zapotili? Plynové krby sa čoraz viac dostávajú aj do povedomia Slovákov. Ich najväčšou výhodou je moderné ovládanie prostredníctvom mobilných aplikácií a možnosť teplého, ale aj už spomínaného „len“ estetického vykurovania.

fireplace-1024x536

Rôznorodá knižnica

Ďalším spôsobom, ako vo vašej obývačke zvýšiť pocit komfortu a útulnosti je knižnica. Nemusí to byť najväčšia zbierka literárnych diel na svete. Úplne postačí, ak knihy uložíte na zopár políc vo vašich skrinkách. Navyše, prostredie obývačky môžete vždy o niečo vylepšiť zaujímavým a odvážnym umeleckým dielom.

library-1024x536 

Doplnky tvoria charakter

Základom pre dosiahnutie obývačky ako z časopisu je, podobne ako v móde, vrstvenie. Nebojte sa experimentovať s teplými zemitými farbami a najrôznejšími materiálmi. Na opierky gauča ležérne prehoďte zopár diek alebo kožušín.

interior-1-1024x536

Na sedaciu časť gauča zase vankúše. No a na okná zaveste dlhé záclony. Do priestoru, takisto, nezabudnite vyvesiť vianočné svetielka, ktoré však neslúžia výlučne ako dekorácia počas obdobia sviatkov. Pridajte stojace lampy a váš interiér bude zaručene atraktívnejší a príjemnejší!